Pazar, Haziran 16, 2024

Akdardağan Ramazan alışverişlerinin bakkal esnaflarından yapılması çağrısında bulundu

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, dayanışmaya her zamankinden çok ihtiyaç duyulduğu zorlu dönemde Ramazan alışverişlerinin ve gıda kolilerinin bakkal esnaflarından yapılması çağrısında bulundu.

Pandemi, ekonomik dalgalanma, fiyat artışları ve zincir marketlerin önlenemez artışı nedeniyle zor günler geçiren esnafın Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladığını belirten Başkan Akdardağan, “Dünyayı ve ülkemizi derinden sarsan, büyük üzüntüler yaşatan Pandeminin hemen sonrasında yaşadığımız ekonomik dalgalanma, fiyat artışları, alım gücünün düşmesi ve zincir marketlerin önlemez artışları her kesimi etkilemiştir. Özellikle bu süreçte ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız içinde bulunduğu darboğazı aşmak için büyük mücadele vermektedir. Yine ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin yaralarını birlikte sarmanın uğraşında olduğumuz bugünlerde mübarek Ramazan ayı bereketiyle gelmektedir.” Dedi. 

Şehirdeki tüm bakkallar ve KoopBakkal esnaflarının Ramazan ayına hazır olduğunu açıklayan Başkan Akdardağan, “Zor günlerde dünyaya örnek olan dayanışmamızı ısrarla sürdürmeye devam etmeliyiz. Değerli Sakaryalılara geleneksel hale getirdiğimiz ve her Ramazan ayı ile bayramlar öncesi yaptığımız çağrımızı bu vesile ile yineliyoruz. Gelin bu Ramazan da alışverişiniz ister peşin, ister veresiye olsun ama mutlaka bakkalınızdan olsun. Ramazan alışverişlerini stokların olmadığı ve her gün etiket değiştiren zincir marketler yerine sokaklarımızın kültürü olan bakkallardan yapalım. Ayrıca kamu kurumlarının yöneticileri, yerel yöneticilerimiz, özel sektörümüz, personeline gıda kolisi desteğinde bulunacak işyerlerimiz ve hayırsever vatandaşlarımıza da çağrımız var. Gelin gıda kolilerini bakkallarımızdan temin edin. Bakkaldan yapılacak her alışveriş esnafımıza azda olsa nefes aldıracak ve Ramazan heyecanını artıracaktır.” Dedi.

Zincir marketlerden alınacak gıda kolilerin içindeki ürünlerin son kullanım tarihleri, kasa ve raf fiyatlarına dikkat edilmesi için uyarıda bulunan Başkan Akdardağan, Ramazan ayının ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni etti.  

- REKLAM -
spot_img