Salı, Şubat 7, 2023
spot_img
spot_img

Oral Diagnoz Ön Tanı Nedir?

- REKLAM -
Diğer Haberler

Bütün hastalıklarda ön teşhisin önemli olduğu gibi diş hastalıklarında da ön teşhis son derece önemlidir. Diş sağlığının korunması adına herkesin en az 6 ayda bir diş kontrolü yaptırması gerekmektedir. tuzla diş doktoru üzerinden sizler de düzenli diş kontrolünüzü yaptırabilir, oluşabilecek olan sorunları önceden tespit ettirip, önlem alabilirsiniz. Düzenli diş kontrolleri oluşabilecek sorunları tespit etmek için kullanılır. Sorun yaratan dişler tespit edilir ve problem ilerlemeden tedavi edilir. Bu durum hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından kişilere büyük bir konfor sunar.

 Oral Diagnoz Nasıl Yapılır?

Bir diş hekimi öncelikle şikayetleri göz önünde bulundurur. Kişinin geçmiş diş tedavilerini inceler ve dinler. Sonrasında ise ağız içi ve ağız dışı kontrol de bulunur. Tüm dişler tek tek kontrolden geçer ve muayene edilir. Gerek görülmesi halinde röntgen çekilir ve ek kontroller yapılır. Vitalite testleri ile detaylı bir kontrol yapılır. Oral diagnoz için sizler de tuzla diş doktoru üzerinden, merkezimizden destek alabilir. Erken tanı yöntemi sayesinde ağrılı bir süreç yerine konforlu ve ekonomik bir tedavi yöntemi tercih edebilirsiniz.

Oral Diagnoz Ön Tanı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Oral diagnoz sayesinde yapılabilecek bütün kontroller eksiksiz bir şekilde yapılır. Kontroller sonrasında gerekli olan tedaviler gerçekleştirilir. İleriki dönemlerde oluşabilecek sorunlar hakkında kişi bilgilendirilir. Düzenli diş kontrolü yaptırmamak geri dönülemez diş ve ağız problemlerine sebep olabilir. Sıklıkla diş kontrolleri, dişin ağrıması ile birlikte tercih edilir. Ancak bu tarz durumlarda dolgu, kanal tedavisi veya diş çekimi gibi tedavi yöntemleri kullanılır. Bunun gibi sorunlarla yüz yüze gelmemek için siz de tuzla diş doktoru üzerinden merkezimizden destek alabilir uzun süreli ve ağrılı süreçler yerine rahat bir tedavi süreci geçirebilirsiniz. Ön tanı yaptırmanın avantajları ise şu şekildedir;

Oluşabilecek çürük, kırık ya da ağız ve diş problemlerini erken öğrenmenize fayda sağlar.

Ekonomik ve konfor olarak sarsılmanızı engeller.

Gereksiz antibiyotik kullanmanızı engeller, doğru tedavi ile kısa süre de ilaç kullanmadan diş problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Uzun tedaviler yerine, erken tedavi yöntemi ile zamandan tasarruf edersiniz.

- REKLAM -

TÜGVA’dan Afet Bölgesine Enerji İstasyonu

SAKARYA - Merkez üssü Kahramanmaraş olan, kalplerimizi ve dünyayı sarsan, son derece yıkıcı şiddetteki depremlerin yaşandığı afet bölgesine Türkiye...