Cuma, Eylül 30, 2022
spot_img

Genç Kalmanın Cerrahisiz Yolu: Mezoterapi

Sakarya
açık
18.9 ° C
18.9 °
18.9 °
56 %
1.7kmh
0 %
Cum
33 °
Cts
33 °
Paz
31 °
Pts
21 °
Sal
23 °
Diğer Haberler

Sakarya’da çalışmalarına devam eden Dr. Esra Savaş, “Cildinizi gençleştirmek, saç dökülmenize dur demek, ağrılarınızdan kurtulmak, selülitten arınmak veya vücudunuzu şekillendirmek için mezoterapi tedavisini deneyebilirsiniz” dedi.

Pratisyen hekim ve mezoterapist Dr. Esra Savaş, bazı hastalık ve problemlerin mezoterapi tedavisi ile iyileşebileceğini belirtti.

Daha çok cilt gençleştirme olarak bilindiğini söyleyen Savaş, “Cildin orta tabakasına, özel iğne uçlarıyla, yine ihtiyaç duyulan etken maddelerin enjekte edilmesi işlemi olan mezoterapi, sadece cildi gençleştirmek için değil, astım, alerji, varis, bel-boyu fıtıkları, migren gibi hastalıkların tedavisinde de önerilen ve sağlıklı sonuçlar alınan bir tedavi biçimidir. Mezoterapi, tüm bunların yanı sıra bağışıklık sistemi güçlendirmesi dediğimiz immünoterapi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Hekiminizin tanı koyması ile başlayan süreçte başvurabileceğiniz bir yöntemdir” açıklamasını yaptı.

Mezoterapi, kişiye özel planlanıyor 

Mezoterapinin hastanın ihtiyaçlarına göre planlandığını belirten Savaş, “Mezoterapi planını kişinin ihtiyacına ve amaca yönelik belirliyoruz. Yüz bölgesi, diz, bacak, karın gibi alanlara uygulanabildiği gibi, saç dökülmelerine karşı saçlı deriye de uygulanabiliyor. Uygun ilaçların enjekte edilmesi işlemi, başka bir ifadeyle mezoterapi öncesinde lokal anestezik kremler yardımıyla uygulama yapılacak alanı uyuşturuyoruz. Sonrasında bölgenin uygun katmanına çok küçük çaplı iğne uçlarıyla ve özel enjeksiyon teknikleriyle ilacı uyguluyoruz” ifadelerini kullandı.

Etken maddeleri kişinin şikayetleri belirliyor 

Dr. Savaş, mezoterapi işleminde, şikayete yönelik gereksinim duyulan maddelerin enjekte edildiğini vurgulayarak, “Kişinin ihtiyacı ne ise, mezoterapide şikayet bölgesine ve diğer gerekli bölgelere enjekte edilir. Bu vitaminler, amino asitler, mineraller olabileceği gibi bazen antibiyotikler, enzimler, hatta büyüme faktörleri de olabilir. Böylece düşük dozlarda verilen maddelerin, yan etkisi ihtimali düşer, sonuç daha sağlıklı olur” dedi.

Mezoterapi yöntemiyle, örneğin cilt yaşlanması, akne, güneş lekesi, yara izi, çatlak gibi şikayeti olan hastaların tedavisi için Somon DNA enjekte edildiğini belirten Dr. Savaş, “Somon DNA, bu tip tedavilerde oldukça etkili. İçeriğindeki hyaluronik asit ve nükleik asitler sayesinde vücudun kendi onarım mekanizması harekete geçiyor. Şikayetlerin ortadan kaldırarak tüm vücutta onarım, yenilenme ve gençleşme sağladığı gibi cildin nemlenmesini, aydınlanmasını ve canlanmasını da sağlıyor. Bununla beraber ağrı, saç ve özellikle selülit şikayetlerinde ise ginkgo biloba kullanabiliyoruz. Hastanın durumuna ve şikayetine göre mezoterapide kullanılacak etken madde değişiklik gösteriyor” şeklinde konuştu.

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi’nde ‘Genç Ofis’ kurulacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile kampüs içerisinde öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarına hizmet...