Çarşamba, Aralık 6, 2023

Yavuz: Esnafımızı Mağdur Etmemek İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz

- REKLAM -
Diğer Haberler

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz “Üretim ve tedarik zincirinin durduğu, ülkelerin kendi içine kapandığı o günlerde bile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devreye aldığımız yüksek miktarda kredi ve hibe destekleriyle esnafımızı mağdur etmemek ve dünya genelinde oluşan bu kriz sürecini ülkemizin en iyi şekilde atlatmasını sağlamak için var gücümüzle çalıştık.” ifadesini kullandı.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Ankara’da bulunan SESOB Başkanı Hasan Alişan ve beraberindeki heyet AK Parti Genel Merkezi’ne misafir oldu. Ziyaret AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Başkanlarımızla Bir Araya Geliyor Olmak Bizler İçin Çok Kıymetli

SEBOB Başkanı Hasan Alişan ile her zaman iletişim içinde olduklarını, esnaf ve sanatkârlarla ilgili bir konu olduğunda rahatlıkla istişare edebildiklerini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz “Esnaf odaları sadece esnaflık yapan kişilerin yer aldığı yerler değildir, aynı zamanda vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini bilen, sokağın nabzını tutan yerlerdir. Bu yüzden esnaf odası başkanlarımızla bir araya geliyor olmak bizler için çok kıymetli.” dedi.

Esnaf Olmazsa Üretim Olmaz

Sakarya esnafının şehir ekonomisinde çok büyük bir rolü olduğunu kaydeden Yavuz “Hasan Alişan Başkanımız her daim esnafımızın sorunlarıyla ilgilenmektedir. Kendisi yönetim kurulu ile beraber esnaf için gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir. Esnafın nerede bir derdi var, nerede başı sıkışmış bir esnaf varsa Başkanımızı orada görüyoruz. Bu gayretinden dolayı Hasan Alişan Başkanımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Hepimiz elbirliğiyle esnafımızın kazancının artması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çünkü esnaf olmazsa üretim olmaz, ticaret olmaz. Dolayısıyla esnafımızın güçlenmesi bizim için çok önemli.” dedi.

 

 

 

Esnafımızın Taleplerinin Takipçisi Olmaya Devam Edeceğiz

Pandemi sürecinde dünyanın büyük bir sınavdan geçtiğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz “Üretim ve tedarik zincirinin durduğu, ülkelerin kendi içine kapandığı o günlerde bile Sakarya’mız üretmeye devam etti ve esnafımız ekonomi açısından kilit rol oynadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devreye aldığımız yüksek miktarda kredi ve hibe destekleriyle esnafımızı mağdur etmemek ve dünya genelinde oluşan bu kriz sürecini ülkemizin en iyi şekilde atlatmasını sağlamak için var gücümüzle çalıştık. Bizler esnaf ve sanatkârlarımızın taleplerine her zaman değer veriyoruz. Pandemi sürecinde hep beraber el ele vererek durmadan çalıştık. Cumhurbaşkanımıza, ilgili Bakanlarımıza esnafın talep ve isteklerini aktardık.  Bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük bir ülkeyiz, büyük bir ekonomiyiz ama gelinen nokta bizim için yeterli değil bu yüzden çok daha fazla üreteceğiz, çok daha fazla çalışacağız. SESOB Başkanımız Hasan Alişan Bey’e tüm konuklarımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan’a ziyarette eşlik edenler ise şöyle;  Mehmet Yaşar DEMİREL (SESOB Başkan Vekili-Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı), Muzaffer Kabacan (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı), Ali Bektaş (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Minibüsçüler Esnaf Odası), Kadir Yazgan (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Kaynarca Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı), Duray Ölmez (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Alifuatpaşa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı), Kerim Uyar (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Karasu Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı), Yusuf İlkhun (SESOB Yönetim Kurulu Üyesi-Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı), Betül Bildik (SESOB Özel Kalem), Cengiz Alkın (SESOB Genel Sekreteri), Ozan Düşgül (SESOB Makam Şoförü)

 

- REKLAM -