Cuma, Ekim 7, 2022
spot_img

Sakarya Barosu üyesi avukatlardan afet müdahale ekibi oluşturuldu

Sakarya
kapalı
15.2 ° C
15.2 °
15.2 °
86 %
1.6kmh
100 %
Cum
16 °
Cts
16 °
Paz
18 °
Pts
22 °
Sal
22 °
Diğer Haberler

Sakarya Barosu üyesi avukatlardan afet müdahale ekibi oluşturuldu. Ekip 3 gün boyunca Sakarya AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde Kentsel Arama Kurtarma eğitimi aldı. Eğitimlerini tamamlayan ekip artık olası bir afet anında acil müdahalede bulunabilecek.

Eğitimlerin ardından konuşan Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “1999 Marmara depremini geçen 23. yılda unutmadık ve Sakarya Barosu olarak afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası aşamalarında daha etkin rol alabilmek için önce meslektaşlarımıza Baromuzda Afet Farkındalık eğitimi aldırdık. Şimdi ise bir adım öteye geçerek Sakarya Barosu’nda Arama Kurtarma Ekibi kurarak Sakarya AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde 3 tam gün süren Kentsel Arama Kurtarma eğitimi aldık. Temennimiz aldığımız bu eğitimler sadece farkındalık oluşturma ve bilgilenme seviyesinde kalır. İnşallah afetlerde kullanmak zorunda kalmayız. Eğitim sürecinde desteklerinden dolayı daha önceden birçok afette etkin rol oynayan Baromuz üyesi meslektaşım Av. Ali Samet Özkurt’a, Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’a, Sakarya AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü Selçuk Arpacı’ya, AFAD eğitmenlerine ve eğitimlere katılım sağlayan değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

- REKLAM -

Değişen Dünyada Cami ve Fonksiyonları Sempozyumu başladı

SAÜ İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya İl Müftülüğü ve Yunus Emre Camii Vakfı (YECVA)...