Pazar, Haziran 16, 2024

Büyükşehir’den Çamlık Mahallesi’ne kesintisiz içmesuyu

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve Çamlık Mahallesi’nde eskiyen ve bölgeye hizmet vermede yetersiz kalan içmesuyu hattını yeniliyor. 2 bin metre hat üzerinde devam eden çalışmalar tamamlandığında Çamlık Mahallesi kaliteli içmesuyuna kesintisiz bir şekilde ulaşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), her geçen gün hayata geçirdiği farklı projelerle şehrin güçlü altyapı ağını genişletmeye devam ediyor. Uzun yıllardır Geyve Çamlık Mahallesi’ne hizmet veren ve ekonomik ömrünü tamamlayan içmesuyu hattı yenileniyor. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun bir şekilde yürütüldüğü bölgede özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintilerinin önüne geçilecek. 2 bin metre uzunluğa sahip yenilenen hat sayesinde kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirilecek.

Geleceğe güçlü altyapı ve kaliteli içmesuyu

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Kaliteli içmesuyunu Sakarya’nın tüm noktalarına kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için güçlü altyapı ağımızı her geçen gün genişletiyoruz. Suya değer veren anlayışla yürüttüğümüz projeler sayesinde içmesuyumuzun bir damlasının dahi ziyan olmasına müsaade etmiyoruz. Projelerimizle geleceğe güçlü altyapı ve kaliteli içmesuyu bırakacağız. Bu anlayışla Çamlık Mahallemizin de içmesuyu sorununu çözüme kavuşturuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

- REKLAM -
spot_img