Cuma, Eylül 30, 2022
spot_img

Özgör: Korucuk ve Yenikent’te uzun süreli elektrik kesintisi vatandaşı bıktırdı!

Sakarya
açık
29.2 ° C
29.2 °
29.2 °
26 %
2.1kmh
0 %
Cum
33 °
Cts
33 °
Paz
33 °
Pts
21 °
Sal
23 °
Diğer Haberler

Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı; ”Sakarya genelinde yaşanan planlı plansız elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Korucuk ve Yenikent’te son zamanlarda artan elektrik kesintileri vatandaşları bezdirdi.

HERKES YILMIŞ HALDE

Yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, cihazlarının zarar görme ihtimali olduğunu ileri sürerken, “Akşam saatlerine çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektrikli cihazlarımız çalışırken, bir anda elektrikler kesiliyor. Elektrik kesintilerini gün içinde de yaşıyoruz. Alo 186’yı arıyoruz, arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandığı, operatör tarafından belirtiliyor. Bu kadar arızada neyin nesi?” diyerek tepki gösteriyor.

YETKİLİLERİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Elektrik dağıtımının özelleştirilmesi ile birlikte, oluşacak rekabet ortamından daha kaliteli bir hizmet alınacağını umduklarını, fakat bu beklentilerinde bugüne kadar hüsrana uğradıklarını ifade eden Özgör, “Ödediğimiz faturalarda adını bilmediğimiz bir sürü kesintiler var. Fatura ödeme tarihini biraz geciktirsek, elektriğimiz hemen kesiliyor, sonrasında ise açma kapama ücreti olarak faiş bedeller faturamıza yansıtılıyor, ama iş hizmete gelince maalesef karşılığını alamıyoruz, yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

- REKLAM -

Uçak seyahati yapanların ilk tercihi HAVASAK oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, HAVASAK’ın 2’nci yıldönümünde verileri açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Sakarya’da ve civar illerde uçak seyahati yapan vatandaşların...