Çarşamba, Ağustos 17, 2022
spot_img

Cinsel Sağlık Sorunları Ve Tedavisi

- REKLAM -
Sakarya
açık
22.6 ° C
22.6 °
22.6 °
68 %
1.5kmh
1 %
Çar
35 °
Per
34 °
Cum
32 °
Cts
34 °
Paz
25 °
Diğer Haberler

Cinsel sağlık sorunları, gün geçtikçe daha da yaygınlaşan sağlık sorunları arasındadır. Kadınların da erkeklerin de karşılaşabileceği cinsel sağlık sorunları günlük hayatı olumsuz etkileyecek sonuçlara yol açar. Peki, cinsel iktidarsızlık ne demek? Cinsel iktidarsızlık neden meydana gelir? Cinsel sağlık sorunlarının genetik ve çevresel olmak üzere çeşitli sebepleri olduğu bilinir. Bu sorunlar hangi sebepten olursa olsun doktor tedavisi ile çözüme ulaşabilecek sorunlardır.

Kadın ya da erkek cinsel sağlık sorunu yaşayan birey, kendinde bu sorunu hissettiğinde derhal bir hekime başvurarak yaşadı sağlık problemine tedavi bulmaya çalışır. Hekimler ise başvuran kişinin cinsel sağlık sorununu yaşama sebebini bularak bu sebebe göre tedavi yöntemi bulmaya çalışır. Tedavi yöntemleri birbirinden oldukça farklı yöntemler olabilir. Bunun sebebi bu sağlık sorununun kişilerde birbirinden farklı sebeplerden kaynaklanması olarak bilinir.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel sağlık sorunlarının birçok insan tarafından yaşandığı bilinir. Sen sağlık sorunlarına; vajinismus, erken boşalma sorunu, geç boşalma sorunu, cinsel fobiler ,tiksinme, erektil disfonksiyon, orgazm bozukluk durumu, cinsel iktidarsızlık örnek verilir. Yaşanan cinsel sağlık sorunlarının birbirinden farklı birçok nedeni bulunur. Cinsel sağlık sorunlarının yaşanmasına yol açan nedenler genetik nedenler çevresel nedenler olmak üzere ikiye ayrılır. Bu nedenler;

  • Penis boyunun kısalığı, penis çapının darlığı, penis eğriliği, hormonal bozukluklar, kalp problemleri, tansiyon problemleri, prostat problemleri gibi faktörler genetik nedenler olarak bilinir.
  • Stres, kaygı ve endişe bozukluğu, yakın çevreden birinin kaybı, iş hayatının olumsuz ilerlemesi aşırı yorgunluk, aşırı kilo, yoğun egzersiz gibi günlük hayatta karşılaşılabilecek bazı sorunlar ise çevresel faktörler olarak bilinir.

Bu nedenlerin dışında daha birçok neden cinsel sağlık sorunun kaynağı olabilecek nedenler arasındadır. Genetik nedenler genellikle önlenemeyen nedenlerden, çevresel faktörler önlenebilir nedenlerdir. Uzmanlar tarafından, bu sorunlarla karşılaşıldığında bir doktora başvurulması tavsiye edilir.

Doktorlar gerekli incelemeleri yaptıktan sonra hasta için en uygun tedavi yöntemini belirleyerek tedavi sürecini başlatırlar. Cinsel sağlık sorunları ile karşılaşan kişiler, sorunlarını hızlı bir şekilde tedavi etmek isterler. Doktorlar tarafından, bu tedavi süreci boyunca hastanın tedaviyi uygun şekilde uygulaması ve sabırlı olması önerilir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik bilinen en yaygın cinsel sağlık sorunudur. Genellikle erkeklerde iktidarsızlık daha yaygın olarak bilinse de, cinsel iktidarsızlık kadınlarda da meydana gelen bir sorundur. Bu sorunun çeşitli tedavileri olduğu bilinir. Genellikle cinsel isteksizlik uzun süreli yaşandığında daha farklı ve ilaç destekli tedaviler uygulanırken, kısa süreli yaşandığında psikolojik tedaviler uygulanır. Bu süreç her hasta için farklı olabilir. Doktorlar tedavi sürecinde hastalarından sabırlı olmalarını bekler.

Cinsel sorunlar genellikle tedavi edilebilen sorunlar olarak bilinir. Ancak bu sorunların yaşanması kişinin rutin hayatını kötü anlamda etkileyecek bir durumdur. Bu cinsel sağlık sorunlarının yarattığı gergin ruh hali kişinin iş hayatını, aile hayatını, cinsel birliktelik yaşanan partner ile kişinin arasındaki ilişki gibi birçok durumu olumsuz etkileyebilir.

Cinsel isteksizlik sorunları tüm hayatı kötü etkileyen sorunlar olduğundan, bu sorunları ihmal edilmemesi gerekir. Erken tanı ve doğru tedavi ile cinsel sağlık sorunları çözüme ulaşır. Bu sayede çiftler ilişkilerine mutlu bir şekilde devam eder.

- REKLAM -
spot_img