Pazar, Ağustos 7, 2022
spot_img

SUBÜ’den Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı

- REKLAM -
Sakarya
az bulutlu
29.2 ° C
32.1 °
29.2 °
49 %
6.2kmh
14 %
Paz
29 °
Pts
35 °
Sal
35 °
Çar
35 °
Per
30 °
Diğer Haberler

SUBÜ Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Yükseköğretimde Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda bölgesel ihtiyaçlar doğrultusundaki birçok konu ele alındı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MESTEM) tarafından Yükseköğretimde Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi. SUBÜ Lokalinde gerçekleştirilen çalıştayda lisans ve ön lisans mezunlarının becerilerinin geliştirilmesi, uzmanlık isteyen mesleklerde sertifikasyon eğitimleri, lisansüstü programların iş dünyasının ihtiyaçlarına göre geliştirilmesi ve yükseköğretimde mesleki ve teknik eğitimle ilgili bölgesel talepler gibi konular ele alındı. Çalıştaya SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, ilgili meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile SUBÜ’nün ilgili birimlerinden akademisyenler katılım gösterdi. Fikir alışverişlerinin bir çıktısı olarak çalıştayın belli aralıklarla tekrar düzenlenmesi ve konuya yönelik ortak bir platformun oluşturulması tüm katılımcılar tarafından uygun görüldü.

Olumlu çıktılar elde ettik

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) misyon farklılaşması kapsamında SUBÜ’yü Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler kategorisine aldığını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, “Üniversitemiz bu doğrultuda yükseköğretimde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Özellikle MESTEM ve bölgesel ölçekte paydaşlarımızla birlikte bu anlamdaki eğitimlere öncülük etmek ve bölgesel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla böyle bir çalıştay tertipledik. Buradaki fikir alışverişinin birçok katkılar sağlayacağına inanıyorum. Birlikte atılan her adımın olumlu çıktılarını bugüne kadar gördük. Bundan sonra da göreceğimiz kanaatindeyim” diye konuştu.

- REKLAM -

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...