Pazar, Ağustos 7, 2022
spot_img

LGS’de 2 öğrenci 500 tam puan aldı. Şahinler yine yüksek uçtu

- REKLAM -
Sakarya
az bulutlu
29.2 ° C
32.1 °
29.2 °
49 %
6.2kmh
14 %
Paz
29 °
Pts
35 °
Sal
35 °
Çar
35 °
Per
30 °
Diğer Haberler

Sakarya Özel Şahin Okullarında her yıl olduğu gibi yine şahinler yüksek uçtu ve Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puanla 2 öğrenci Türkiye Şampiyonları arasında yer aldı.

Gelenek bozulmadı

Türkiye genelinde eşine yine sadece Şahin Okullarında rastlanabilecek bireysel ve kitlesel başarının haklı gururu yaşandı. Yıllardır başarılarıyla söz ettiren Şahin Okullarında 2 öğrencinin Türkiye birincisi olması ile başarı geleneği de bozulmamış oldu.

500 tam puan aldılar

Okul öğrencilerinden Yiğit Yüzlü ve Kerem Yiğit Aksu tüm sorulara doğru cevap vererek aldıkları 500 tam puan ile Türkiye Şampiyonu oldu. Bunun yanı sıra öğrencilerin %32’si %1lik dilimde, %84’ü Merkezi Sınavla alan okullara yerleşecek puanı da aldı. Böylesine kitlesel bir başarının yoğun bir çalışma ve emekle olduğunu belirten veliler, okul yönetimi ile tüm öğretmenlere ve öğrenci olan çocuklarına teşekkür ettiler.

 

- REKLAM -

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...