Pazar, Ağustos 7, 2022
spot_img

Kurban yakalama timleri göreve hazır

- REKLAM -
Sakarya
az bulutlu
29.2 ° C
32.1 °
29.2 °
49 %
6.2kmh
14 %
Paz
29 °
Pts
35 °
Sal
35 °
Çar
35 °
Per
30 °
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kaçabilecek hayvanlar konusunda ilçe belediye personellerinin de katıldığı bir dizi eğitim verdi. İki farklı oturumda gerçekleşen eğitimlerin son bölümünde ise sokak hayvanlarının yakalanması ve toplanması noktasında eğitimler yer aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirdiği eğitimlerde kaçabilecek kurbanlıkların yakalanması konusunda bir dizi eğitim verdi. İlçe Belediyelerinin de katıldığı eğitimler iki farklı oturumdan oluşurken, son bölümde sokak hayvanlarının yakalanması ve toplanması noktasında personellere bilgi verildi. Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimler gerçekleştirildi.

Kaçan kurbanlıklar en kısa sürede yakalanacak

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından veteriner hekimler eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde, hayvan yakalama esnasında dikkat edilmesi gerekenler, hayvanı sakinleştirmek için kullanılan teçhizatlar hakkında detaylı bilgi verildi. Ekiplere kullanacakları ekipmanlar uygulamalı olarak tanıtılarak, nasıl müdahale edileceği noktasında da çeşitli paylaşımlar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe belediyenin ekiplerinin bayram boyunca sunacağı hizmetin yanı sıra vatandaşlar ALO 153 Çözüm Masası hattını arayarak destek alabilecek

Sokak hayvanlarına profesyonel müdahale

Eğitimlerin son bölümünde ise Sakarya sınırları içinde yer alan sokak hayvanları hakkında detaylı bilgi verilirken, geçici bakım evinde yürütülen tüm çalışmalar, Kedi ve Köpek Yakalama Teknikleri, Kedi, köpek zapt-ı raptı, Yaralı hayvana yaklaşma ve hayvan davranışları, Zoonos hastalıkları gibi başlıklar yer aldı.

Şehrimizi daha güvenli hale getireceğiz

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Eğitimlerde, ilçelerde sokak hayvanlarını toplayan personele, hayvan refahını üst düzeyde tutan ve daha bilinçli bir şekilde çalışarak ilimize hizmet verilmesi hedeflendi. Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz bu eğitimler ile vatandaşımızın memnuniyetini daha üst seviyelere çıkartmak ve her ilçe belediyesince hizmet verecek kurban yakalama timlerinin olay yerine gelip müdahalede bulunabilecek seviyede olmasını hedefliyoruz. Yakın zaman diliminde çalışmalarımızı yoğunlaştırarak sokaklarımızı vatandaşlarımız için daha güvenle getireceğiz” ifadelerine yer verildi.

- REKLAM -

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...