Perşembe, Haziran 30, 2022

Okçuluk yarışması kıyasıya rekabete sahne oldu

Diğer Haberler
- REKLAM -

Adapazarı’nın kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle Sakarya’da gerçekleşen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ yarışmasına 6 farklı kulüpten toplam 125 sporcu katıldı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışmada başarılı olan atıcılar büyük sevinç yaşadı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya Okçuluk Derneği tarafından Adapazarı’nın kurtuluşunun 101. Yılı münasebetiyle ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ yarışması düzenlendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya 6 farklı kulüpten toplam 125 sporcu katıldı. 4 farklı kategoride kıyasıya rekabet eden okçular, yarışma sonunda madalya kazandılar.

Ata sporuna gösterilen ilgiden mutluluk duyuyoruz

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Her yaştan birçok gencimizi Sakarya’da buluşturan Geleneksek Türk Okçuluğu yarışmasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimizin ata sporuna gösterdiği ilgiden büyük mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz. Okçuluk zor bir spor olmanın yanı sıra sporcularda; dengeyi, motivasyonu, özgüveni sağlıyor. Gelişim çağında olan çocuklarımızın erken yaşlarda bu spora gönül vermeleri gerçekten gurur verici. İnşallah nice başarılı sporcularımızı okçuluk alanında yetiştireceğiz. Katılım sağlayan her sporcumuza teşekkür ediyoruz” denildi.

- REKLAM -

Işıksu: Etkin hizmet ilkesiyle vatandaşlarımızın yüzünü daima güldürmek istiyoruz

Mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun son programı Kurtbeyler Mahallesi’ndeydi. Mahalle sakinleriyle buluşan Işıksu,...