H100 Aşısı Nedir?

Diğer Haberler
- REKLAM -

Medikal estetik prosedür denilince akla ilk gelenlerden biri şüphesiz botoxtur. Kadıköy botox enjeksiyonunun son derece popüler olduğu lokasyonlardan biri olmakla birlikte son dönemlerde yıldızı botox gibi parlayan bir başka medikal estetik prosedür de vardır. H100 aşısı faydalı bileşenleri ile cilt üzerinde etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Uzman Dr. Şafak Göktaş botox ve h100 aşısı enjeksiyonlarındaki deneyimi ile her hasta özelinde doğal sonuçlara ve yüksek memnuniyet oranlarına ulaşmayı başarmaktadır.

Cilt yenileme özelliğine sahip olan medikal estetik prosedürlerden biri olan H100 son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltte doğal olarak bulunan hyaluronik asit H100 aşısının temel bileşenidir. Hyaluronik asit yaşlanma etkilerinin gecikmesinde önemli rol oynayan temel yapı taşlarından biridir. Cildin nemini ve parlaklığını sağlayan hyaluronik asit aynı zamanda kolajen sentezinde de rol oynar. Gençlik aşısının saf hyaluronik asit içeriği bazı vitaminlerle, minerallerle, peptitlerle ve antioksidanlarla zenginleştirilebilmektedir.

Cilde esneklik, nem ve parlaklık kazandırma özelliği taşıyan hyaluronik asit içermesi nedeniyle h100 aşısının enjekte edildiği bölgede cilt yapısında hyaluronik asit varlığının uzun süreli korunabilmesi çok önemlidir. Hem bakım yönünden hem de kozmetik yönden adeta bir gençlik insiri olan hyaluronik asit sayesinde h100 aşısı dış faktörlere bağlı olarak meydana gelen deformasyonları engellediği gibi cilt kırışıklıklarıyla mücadele görevini de üstlenir. Bu nedenle gençlik aşısının adeta zamanı tersine çevirdiği söylenebilir.

H100 Aşısı Hangi Bölgelere Yapılır?

Ciltte ciddi düzeyde deformasyon ve kırışıklık bulunan bölgelere h100 aşısı yapılabilir. Cildin yaşlanma süreci ve şekli diğer organlardan çok farklı olduğundan h100 aşısı içeriğindeki hyaluronik asitin de etkisiyle cilt açısından son derece faydalıdır.

H100 aşısı alın, dekolte bölgesi, kaşların arası, boyun, göz çevresi, ağız çevresi ve ellerin üzeri gibi farklı bölgelere yapılabilir. Genellikle estetik müdahalelere gereksinimi fazla olan ve dış faktörlere sıklıkla maruz kalan bölgelere h100 aşısı enjeksiyonu yapılması tercih edilir. Çünkü daha çok göz önünde bulunan bölgelerin korunması estetik açıdan iyi bir görünümün korunması noktasında önemli bir rol üstlenir. Bunu sağlamanın en etkili yolu ise deformasyonlar ortaya çıkar çıkmaz ve ciddi boyutlara ulaşmaları beklenmeksizin en uygun tedavi yöntemleri ile gerekli önlemlerin alınmasıdır.

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısı enjeksiyonu yapılmadan önce uygulama bölgesi dezenfekte edilir. Lokal anestezik etkili krem sürülerek etki etmesi beklenir. Bölge yeniden dezenfekte edildikten sonra 1 ila 1.5 cm aralıklarla olacak şekilde uygulama bölgesine h100 aşısı enjekte edilir. H100 aşısı enjeksiyonu genellikle 15 ila 20 dakika içinde gerçekleştirilir. Bu aşamada önemli olan h100 aşısının hasta özelinde cilt yapısına ve problemlerine uygun içeriklere sahip olacak şekilde seçilmesidir.

Kişi özelinde ihtiyaçlara göre farklılık gösterebilse de genellikle 2 haftalık aralıklarla ve 3 ila 4 seans şeklinde uygulama yapılması tercih edilir. H100 aşısı enjeksiyonuna bağlı olarak etki genellikle enjeksiyonun üzerinden 2 ila 4 hafta geçtikten sonra ortaya çıkar. Elde edilen etkinin korunmasının ve devamlılığının sağlanması uygulamanın belirli aralıklarla tekrarlanmasıyla sağlanabilir.

İlk seans h100 aşısı enjeksiyonu yapıldıktan sonra cilt gençleştirici etki fark edilmeye başlanır. Her seans uygulandıktan sonra ciltteki nem seviyesi, parlaklık, elastikiyet ve pürüzsüzlük artar. Diğer yandan cilt kırışıklıklarında azalma gözlemlenir.

H100 Aşısı Faydalı mı?

Cilt zaman içinde doğal nemini kaybeder. H100 aşısı cildin doğal nemini kazanmasını sağlayan etkili bir medikal estetik prosedürdür. Cilt elastikiyeti kişi özelinde değişiklik gösterebilse de genellikle 25 ila 30 yaşlarından sonra giderek azalır. H100 aşısının en önemli görevi cilde kaybettiği elastikiyetin geri kazandırılmasıdır. Yaş alma ve dış faktörler nedeniyle kaybolan cilt parlaklığı ve canlılığı da geri kazandırılır. Sivilce izleri ve cilt lekeleri h100 aşısı enjeksiyonuyla giderilebildiği gibi yaş almadan ve mimik kullanımından kaynaklanan çizgilerin görünümünün azaltılmasında h100 aşısı etkilidir. Diğer yandan düzenli h100 aşısı enjeksiyonuyla birlikte yeni çizgiler oluşmasının önlenmesine de katkı sağlanır. H100 aşısı yaş alma nedeniyle kendini yenilemesi duran cildin yeniden kendini onarmasını da tetiklemektedir. H100 aşısı aynı zamanda dokuların elastik yapısını kaybetmesinin neden olduğu sarkmaları toparladığı gibi yüzün asık ve yorgun görünümünü de giderir. Sahip olduğu özellikler nedeniyle genellikle h100 aşısı enjeksiyona başlandıktan 6 ay sonra gergin, dolgun ve bebek pürüzsüzlüğünde bir cilt elde edilebilmektedir.

H100 aşısı enjeksiyonu yapıldıktan sonra uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve morarmalar meydana gelmesi doğal bir durum olarak kabul edilir. Uygulamadan sonra güneş koruyucu kremler kullanılmalı aynı zamanda sigara ve alkol tüketimine ara verilmelidir.

Ayrıca hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı gün banyo yapmamaya ve bölgeye su değdirmemeye özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra cilde baskı uygulanmamalı ve müdahalede bulunulmamalıdır.

H100 aşısı enjeksiyonunun sağladığı etki tedavi edilmesi istenilen cilt sorununun derecesine ve hastanın yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

- REKLAM -

Öğrenciler çaldı veliler söyledi

Mehmet Zorlu İlkokulu anasınıfı öğrencileri, öğretmenleri Seher Yeymek’in gözetiminde hazırladıkları Ukulele konseri büyük beğeni aldı. Mehmet Zorlu İlkokulu Konferans Salonu’nu...