Cumartesi, Temmuz 2, 2022

Tuna’dan Şeyhtımarı Müşerref-Sabri Köseoğlu Ortaokulu’nda Söyleşi-İmza Günü

Diğer Haberler
- REKLAM -

Yazar, TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna, Kaynarca’nın Şeyhtımarı adıyla bilinen bölgesinde yer alan Müşerref-Sabri Köseoğlu Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Yöneticiliğini okulun başarılı Türkçe öğretmeni Rümeysa Cansever’in üstlendiği söyleşide Tuna, köy çocuklarının yazarlık ve edebiyat üzerine sorularını cevaplandırdı.

Tuna, babaannesinin az ilerideki Konak Mahallesinden (köyünden) olduğunu, doğup büyüdüğü köyün ise Okçular Mahallesinde bulunduğunu, kendisinin de 1974’te Kaynarca Ortaokulunu bitirip Adapazarı’na göçtüğünden ve ortaokul yaşlarında Kemal Tuğcu kitapları okurken okumaya dalıp güttüğü hayvanların komşu ekinlerine zarar verdiği için pişman olduğunu da anlattı.

Hayata köyde başlayan çocukların, sanıldığının aksine şehir çocuklarına göre yazarlık yolunda daha avantajlı olduğundan söz eden Tuna, gençlere bol ama nitelikli kitap okumalarını ve Türkçeye sarılmalarını öğütledi.

Kendisini öğrencilerle buluşturan okul müdürü Çağatayhan Tutum’a ve okulun Türkçe öğretmeni Rümeysa Cansever’e özellikle teşekkür eden Yazar Tuna, ‘Okuyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz. Edebiyatta kalın, edebiyatça kalın, edebiyatla kalın’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Söyleşinin sonunda Tuna, öğrencilere kitaplarını imzaladı.

- REKLAM -

Focus Göz ve Sakarya Abhaz Kültür Derneği arasında protokol imzalandı

Sakarya'da faaliyet gösteren Özel Focus Göz Tıp Merkezi ve Sakarya Abhaz Kültür Derneği arasında protokol imzalandı. Sakarya Abhaz Kültür Derneği...