‘Kaygıyla Baş Etme, Stres ve Zaman Yönetimi, Motivasyon’ Seminerleri düzenlendi

Diğer Haberler
- REKLAM -

LGS ve YKS’ye Hazırlanan Öğrencilere Yönelik “Kaygıyla Baş Etme, Stres ve Zaman Yönetimi, Motivasyon” Seminerleri

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen #NEHİR ve #KendineAyna projeleri kapsamında mayıs ayında 16 ilçemizde psikolojik danışmanlar tarafından,  sınava hazırlanan tüm öğrencilerimize yönelik “Kaygıyla Baş Etme, Stres ve Zaman Yönetimi, Motivasyon” konularında seminer, atölye ve etkinlik çalışmaları gerçekleştirildi.

YKS ve LGS’ye girecek olan öğrencilerimizin psikolojik olarak sınavlara daha hazırbulunuşlu şekilde girmelerinin sağlanmasının hedeflendiği çalışmalar, ilçelerimizdeki tüm okullarımızda yapılacak şekilde planlandı.

Seminerlerin tüm okullarımızda uygulanması için rehberlik araştırma merkezleri ve gönüllü psikolojik danışmanlarımız tarafından seminer çalışmaları hassasiyetle gerçekleştirildi. Bunun yanında “öğrenciler için sınav öncesinde ve sınav anında neler yapılmalı, ebeveynler çocuklarına sınav sürecinde ve sonrasında nasıl davranmalı” konularında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

5 Haziran’da yapılacak LGS’ye, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS’ye girecek öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecini en iyi şekilde geçirmelerinin amaçlandığı eğitim ve seminerlerin mayıs ayı sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Yüz yüze eğitimin kesintisiz olarak yapıldığı 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca tüm öğrenciler için öğretmenlerin gayretleriyle çalışmaların sağlıklı şekilde yürütüldüğünü belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, LGS ve YKS’ye girecek öğrenciler için de ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından deneme sınavları ve yardımcı kaynak temini yapıldığını, Sakarya Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen NEHİR ve Kendine Ayna projeleri kapsamında Sakarya genelinde öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarına özel gayret gösterildiğini ifade etti. Öğrencilerimize başarılar diledi.

- REKLAM -

Büyükşehir sahada çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürdü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sağlam altyapısı ile olumsuzlukların önüne geçti Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da etkisini gösteren kuvvetli yağış esnasında baskın, sel...