Pazartesi, Haziran 5, 2023

Akyazı’da Geleneksel Çocuk Oyunları Güne Damga Vurdu!

- REKLAM -
Diğer Haberler

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün Koordinesinde, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleneksel Çocuk Oyunları” miniklerin nefes kesen kıyasıya mücadelelerine sahne oldu.

Unutulmaya yüz tutmuş oyunları tekrar gün yüzüne çıkarmak, geleneksel çocuk oyunlarını yeniden canlandırmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Akyazı suni çim sahada yapıldı. ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ kapsamında öğrenciler; mendil kapmaca, yakan top, tombik, Yağ satarım müsabakalarında yarıştılar.

2021 – 2022 Eğitim-Öğretim Yılı kapsamında gerçekleştirilen programda 21 İlkokul’ dan 784 öğrenci, 17 Ortaokul ’dan ise 716 öğrenci katılım sağladı .

9-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Geleneksel Çocuk Oyunları, çeşitli kategorilerde toplam 1500 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Organizasyona ev sahipliği yapan Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü  ;

Bir güzel organizasyonu da alnımızın akıyla tamamlayıp geride bıraktık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağlıklı ve yaşanabilir bir hayat bırakabilmek için çocuklarımızın sportif faaliyetlerle sağlıklarını ve morallerini yükseğe çıkartarak onları hayata donanımlı bir şekilde hazır hale getirmek bizlerin en büyük görevidir.

İl Müdürümüz Nevzat İnanç’a, Kaymakamımız Sn Yakup Güney’e, Belediye Başkanımız Bilal Soykan’a , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve ekibine, tüm çalışma arkadaşlarımıza, müsabakalara katılım sağlayan okullarımızın idareci ve öğretmenlerine emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...