Pazartesi, Haziran 5, 2023

“Biz Aslında Kimiz?”

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) tertiplediği SAÜFEST’in alt kategorisi olan KİTAPFEST’te, yazar Fatih Duman katılımıyla “Biz Aslında Kimiz?” konulu söyleşi düzenlendi.

Birbirinden farklı akademisyen, yazar ve şairin iştirak ettiği KİTAPFEST’te yazar Fatih Duman’la imza günü ve söyleşi düzenledi. SAÜFEST Konferans Çadırı’nda gerçekleşen etkinlikte önce imza günü gerçekleştirildi. Sevenlerinin katılımıyla gerçekleşen törenin ardından söyleşide gerçekleştirildi.

“Bize hep ‘Yapamazsın, yapamazsın, yapamazsın’ dediler”

Konuşmasında sorulan sorulara samimi yanıtlar veren Duman, şahsi deneyimlerinden de bahsetti. Özellikle toplum baskısının bireylerin düşünsel dünyasında yarattığı etkiye vurgu yapan yazar Fatih Duman, “Genç kardeşlerle buluşmanın en büyük avantajı hep buydu. Sizi düşünmeye sevk ediyor. Hani büyüklerimiz tarafından en çok kurulan cümleler ‘Yapamazsın, edemezsin, başaramazsın, daha çocuksun, imam hatip okumuşsun, imam olacaksın, sen bu olacaksın’dı. Tamam, imam olmak da mukaddes bir iş ama başka bir şey hayal ediyorsun. Problem şu; bize hep ‘Yapamazsın, yapamazsın, yapamazsın’ dediler ya. Hep dediler. Bunun karşılığında bizde şunu dedik ‘Evet, yapamam.’ Bu ülkede gençlerin sorunu bu oldu. Bunun bir adı var mı bilmiyorum ama bunun bir adı varsa ‘Yapamam’ olmalı. Oysaki bizler, gerçekten istediğimiz her şeyi yapabilecek imkâna sahibiz” diye konuştu.

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...