‘Çiftçilerimiz ciddi anlamda zorlanıyor, arazisini boş bırakmayı düşünüyor’

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı söz alan Turgay Çelik artan girdi maliyetlerinden dolayı çiftçilerin zorlandıklarını ve tarlalarını boş bırakmayı düşündüklerini söyledi.

SATSO 1. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Turgay Çelik meclis toplantısında “Dünya’da tarımda ciddi bir kriz var ve devam ediyor. Bunun sebebi tamamıyla girdi maliyetlerinin yükselmesidir. Gübre, mazot vb. maliyetler kat kat artmış oranda. Çiftçilerimiz ciddi anlamda zorlanıyor, arazisini boş bırakmayı düşünüyor. Ekimlerde ve satın alımlarda da büyük bir sorun var. Sübvansiyon yapılması ve sanayici firmaların depolama alanına ihtiyaçları var. Karasu’da ciddi bir depolama yer ihtiyacı var. Tarımsal faaliyetlere, işlemeye yönelik işlere yatırım yapılması, devletimizin bu konulara daha fazla teşvik vermesi gerekiyor. Toprağımız var, ekecek gücümüz var. İyi bir planlama ile altından kalkabiliriz” diye konuştu.

- REKLAM -

Dünya’nın Pek Çok Ülkesinden Vaka Bildirimleri ve Karantina Kararları Geliyor

Uzman Mikrobiyolog, Endişe Yaratan Maymunçiçeği (Monkeypox) Virüsü Hakkında Tüm Merak Edilenleri Yanıtladı. Covid-19’un etkileri yeni azalmaya başlamışken viral salgınların ardı...