Bilinçli Dönüşüm Sanatı eTwinning Projesi

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Adapazarı Prof Dr Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kurucu olduğu Türkiye’nin farklı illerindeki 8 okulun ortak olarak yer aldığı “Bilinçli Dönüşüm Sanatı” eTwinning projesini hayata geçirildi.

Projede atölye çalışmaları,karşılıklı hareketlilik,atık farkındalığı ve web 2.0 araçları eğitimleri, atık toplama, atıklardan geridönüşüm çalışmaları vb etkinlikler yapıldı.

Atıklar ile ilgili farkındalık yaratılan projede elektronik, kağıt, plastik vb atıklar kullanılarak sanatsal ürünler,tablolar ve çantalar yapıldı.Yapılan ürünler sanal olarak sergilendi.

Kurucu ortağı olduğu proje hakkında konuşan Prof Dr Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Bilgen MAÇAL proje ile okullarında atık farkındalığının arttığını, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için üstlerine düşen görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Projenin sanal sergisine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://www.emaze.com/@ALRCZOLIW/gallery

- REKLAM -

Dünya’nın Pek Çok Ülkesinden Vaka Bildirimleri ve Karantina Kararları Geliyor

Uzman Mikrobiyolog, Endişe Yaratan Maymunçiçeği (Monkeypox) Virüsü Hakkında Tüm Merak Edilenleri Yanıtladı. Covid-19’un etkileri yeni azalmaya başlamışken viral salgınların ardı...