Halit İnci; ‘Zamlardan petrol istasyonları da çok dertli’

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği, yılda 2 kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında söz alan Meclis Üyesi Halit İnci 800 petrol istasyon kapandığını ve 1500 istasyon da kapanmanın eşiğinde olduğunu söyledi.

SATSO 20. Meslek Komitesinden (Enerji ve Petrol Ürünleri) Meclis Üyesi Halit İnci yaptığı konuşmada; “Zamlardan petrol istasyonları da çok dertli. Bu karlarla bu faaliyetlerin devamı mümkün değil. 800 İstasyon kapandı ve 1500 istasyon da kapanmanın eşiğinde. Bütün sektörler serbest piyasa ekonomisine göre yürür ancak petrol konusunda bu böyle değil. Elektrik gibi giderlerde yaşanan zamlardan sonra sabit giderler istasyonlara daha da sorun oluyor. Dağıtım şirketi ve bayilerin toplamda yüzde 15’leri bulan kârları yüzde 5’lere düştü” diye konuştu.

 

- REKLAM -

Uzay Yolculuğu için 31 bin başvuru yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Daha 48 saat bile olmadan siteyi (https://uzaya.gov.tr/) tam 4 milyon vatandaşımız ziyaret etmiş....