Taçyıldız; ‘Kaçak kurslar, kreşler yaygınlaşıyor’

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında söz alan 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız; ‘Kaçak kurslar, kreşler yaygınlaşıyor. Vergisini veren, istihdam sağlayan okullarımız çıkmaza giriyor’ dedi.

SATSO 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız meclis toplantısında yaptığı konuşmada; “İlimize güzel bir okul kazandırılıyor. İlimiz erkleri bir protokol imzalayarak tarla bitkileri, süs bitkileri, meyve sebze yetiştiriciliği konusunda eğitim verecek bir okul yapıyorlar. Bu uygulamanın yaygınlaşarak devam etmesini umuyoruz. Her sektörün bir sorunu var ve bu kürsülerde dile getirmekten çekinmemeliyiz. Enflasyonun yüzde 70’lere geldiği bir süreçte okullarımız kapanacak bir durumda. Geçen yıl yüzde 24, bu sene de yüzde 36 ile sınırlandırılan ücret artışları ve gelen zamlar sonrası veliler ile yapılan sözleşmeler değişmediği için okullar büyük zarar yaşıyorlar. Kaçak kurslar, kreşler yaygınlaşıyor. Vergisini veren, istihdam sağlayan okullarımız çıkmaza giriyor. Vergiler, giderler, asgari ücret, hizmet arttı ancak okulların geliri aynı kaldı” dedi.

 

- REKLAM -

Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphanesi Açıldı

Pamukova ilçesine ziyarette bulunan Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımıyla Pamukova İmam Hatip Ortaokulunda gönüllü öğretmenlerin...