Plakalı Eşanjör Modelleri

Diğer Haberler
- REKLAM -

Ev ve iş yerlerinde, ısıtma ve soğutma sistemleri olarak plakalı eşanjör kullanılmaktadır. Belirli bir çalışma prensibine sahip olan plakalı eşanjör ısı transferinde önemli bir rol oynamaktadır. Yüksek ve hızlı etkinlikte çalışmakta olup sıvı ve gaz akışının fiziksel temasını engellemektedir. Sıcaklık farkını en aza indiren ürünlerden biri olduğundan, ısıtma ve soğutma sistemlerinde tercih edilmektedir.

 Plakalı Eşanjör Fiyatları

 Ürünün kullanıcılar açısından sağladığı avantaja göre plakalı eşanjör fiyatları değişiklik göstermektedir. Standart malzeme kalitesi yüksek olan plakalı eşanjörler daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Uzun süreli bir kullanım ömrüne sahip olmakla birlikte ısı transferinin daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi, fiyatları etkilemektedir.

 Plakalı Eşanjör Özellikleri

 Uzun vadede karlı çıkmak isteyenler, satın alacakları plakalı eşanjör özelliklerini incelemektedir. Isı yükü düzeyi yüksek olan plakalı eşanjör, uygun bir seçenek olmaktadır. Zamanla birikebilecek pislik ve tortuları önleyen plakalı eşanjör, aşırı basınca karşı sistemi korumaktadır. Kullanım kolaylığı ve güvenliği ile dikkat çeken plakalı eşanjör, düşük tamir ve bakım masraflarına sahip olmaktadır.

 Sorunsuz işletimi ile maliyetleri düşüren plakalı eşanjör, ısı transferini yüksek verimlilik ile gerçekleştirmektedir. Yapısında kullanılan paslanmaz çelik, korozyona karşı dayanıklılık sağlamaktadır. Sızdırmaz contaları ile darbelere karşı yüksek direnç göstermektedir. Gerektiğinde kolay bir şekilde sökülen plakalı eşanjör, ısının tüm yüzeylere ulaşmasını sağlamaktadır. Kapasite artışı, conta değişimi ve ünitenin temizlenmesi, kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 En İyi Plakalı Eşanjör Modelleri

 Büyük çaplı binalara mükemmel çözümler sunan en iyi plakalı eşanjör modelleri, uzun ömürlü kullanımları ile muadillerinden ayrılmaktadır. Isıdan kazanç elde edilmesi için kullanılan plakalı eşanjör, sistemin verimini artırmaktadır. Yer kaplamadığı gibi bakımı son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 Yüksek akış hızına sahip olan plakalı eşanjör paslanmadığından, asla bakteri üretmemektedir. Yapı teknolojileri, otomotiv sektörü ve kimyasal madde işlemesi gibi özel uygulamalarda plakalı eşanjör kullanılmaktadır. Kaliteli olması ve ergonomik yapısı ile ön plana çıkan plakalı eşanjör, ısı transferinde gerekli çözümü sunmaktadır. Kısa sürede kirlenmeyen plakalı eşanjör, belirli bir zaman sonra temizlenmektedir. Temizleme işleminin ardından bol su kullanarak durulama yapılması gerekmektedir.

- REKLAM -

İkinci Geleneksel Bahçelievler Rumeli Şenliği

Sakarya Türkiye’nin ve Dünyanın heryerinden bünyesinde barındıran bir mozaiğe sahip ender şehirlerden biridir. Buradan yaşayan farklı yörelerin insanları gelenek...