İYİ Parti’den SEAH çevresindeki Parkomat uygulamasına tepki!

Diğer Haberler
- REKLAM -

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesinin çevresindeki yol kenarlarının Park54 adı altında paralı yapılması üzerine gelen vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bölgede incelemelerde bulundu.

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yaptıkları incelemede SEAH çevresinde para kesilmeye başladığını tespit ettiler.

Konu hakkında açıklama yapan İlçe Başkanı Dokumacı: “Gerçekten bazı şeylerin yorumlanması bile zor oluyor ve hayret ediyoruz. Hemşehrilerimizden gelen “SEAH çevresi yol kenarından para kesilmeye başlandı” şikayetleri üzerine yöneticilerimiz ile birlikte bölgeye gidip durumu kendimiz de gördük. Ne yazık ki şehir merkezinin her noktasında hemşehrilerimizden para kesen sistemin şimdi de hasta ve hasta yakınlarına gözü diktiğini gördük” diye ifade etti.

Dokumacı: “Buradan konunun sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı ve konum itibari ile de Adapazarı Belediye Başkanı’na sesleniyorum. Canı yanan hastalara ve can haliyle hasta getiren yakınlara uygulanan, yasal olup olmadığı tartışmalı, bu uygulamaya en azından bu bölge de son versin. Özel bir firmanın sizlerin onayı ile zaten ekonomik olarak zor durumda olan hemşehrilerimizin birde canı ile uğraşırken yapılan bu uygulama vicdanlara sığmamaktadır. Bir an önce yapılan bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve hemşehrilerimizin bu isteğini her platformda seslendirmeye devam edeceğiz. Uzun lafın kısası hasta ve hasta yakınlarını yakasından düşün bari” diye konuştu.

- REKLAM -

Dünya’nın Pek Çok Ülkesinden Vaka Bildirimleri ve Karantina Kararları Geliyor

Uzman Mikrobiyolog, Endişe Yaratan Maymunçiçeği (Monkeypox) Virüsü Hakkında Tüm Merak Edilenleri Yanıtladı. Covid-19’un etkileri yeni azalmaya başlamışken viral salgınların ardı...