Perşembe, Eylül 29, 2022
spot_img

Dekupaj Testere Kullanırken Pandül Ne İşe Yarar ?

Sakarya
açık
28.2 ° C
28.2 °
28.2 °
29 %
2.7kmh
0 %
Per
32 °
Cum
33 °
Cts
32 °
Paz
35 °
Pts
18 °
Diğer Haberler

Dekupaj testere kullanırken ayarlanan sarkaç vuruşunu kontrol etmeniz gerekir. Sarkaç darbesi, malzemeye veya istenen kesime bağlı olarak tamamen açılır ve kapanır. Sarkaç hareketi açılabilir, bu da sert ve kalın ahşabı keserken bir avantajdır. Dekupaj testere bıçakları daha verimli kullanılır ve testere dişi aşınması azaltılarak malzeme kesimi daha hızlı ve kolay hale gelir. Aynı zamanda dekupaj testere bıçağının kullanım ömrü uzar.

Sarkaç vuruşlarının dezavantajı, kabaca kesilmiş görüntüdür. Çok temiz bir kesim istiyorsanız, sarkaç strok ayarını düşürmeli veya tamamen kapatmalısınız. Aynısı kavisli kesimler, özellikle keskin açılar için de geçerlidir. Bu gibi durumlarda sarkaç darbesi dezavantajlıdır ve tamamen kapatılmalıdır. Dekupaj testere ucu kullanılırken, yönlendirmesi nedeniyle her zaman sarkaç darbesi olmadan kesilmelidir.

Dekupaj Testeresini Kullanma 

Dekupaj testeresi ile elleriniz olmadan düz bir kesim yapmak zordur, ancak daha pahalı olan sarkaçlı dekupaj testeresi kullanılırsa elle düz bir kesim elde edilebilir. Geniş ve derin kesimler çok fazla beceri gerektirir ve ilk başta feda edebileceğiniz öğelerle başlamak en iyisidir. Bir süre profesyonel olan kullanıcılar, akülü dekupaj testere ürünleri ile kablo kargaşası olmadan ürünlerini kullanabilirler.

Dekupaj Testeresi 

Dekupaj testeresi 5 dereceye kadar çalışabilir. Bu açıyı ayarlarken vidaların sökülüp tekrar takılması gerekebilir, ancak daha yeni modellerde çok hızlı açı ayar mekanizması olduğu için bu ayarın manuel olarak yapılmasına gerek yoktur. 

Dekupaj testeresini kullanırken ipuçlarından biri, keseceğiniz malzemenin türüne ve kalınlığına göre testere bıçağını seçmektir. Aleti kullanmadığınız zaman fişini çekmelisiniz. Bıçakları değiştirirken eldiven kullanmalısınız

Güvenlik Önlemleri

Kesme sırasında testerenin elektrik kablosunun kazara kesilmesi sık görülen bir durumdur. Bu tür kazaların yaşanmaması için önlem alınmalıdır. Dekupaj testeresi kullanırken güvenlik önlemleri almak önemlidir. Bu önlemler; Çalışmaya başlamadan önce yapılması gereken kontroller, kullanım kılavuzunu dikkatlice okumak, kask, kulak tıkacı, gözlük, eldiven, toz maskesi takmak, bıçağın titreşimini kontrol etmek, gerekirse bıçağı değiştirmek, güvenli bir çalışma ortamı sağlamak vb. . Ayrıca kesim sırasında tezgah kullanılması güvenlik ve düzgün kesimler için şarttır.

Dekupaj Testeresi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yapbozlar, özel kırışıkları ve yapboz kağıdını kesmek için kullanılır. Örneğin, bir yapboz, ahşap üzerinde istenen deseni kesmek için bir araçtır. Diğer testerelere göre daha sanatsal ve dekoratif kesim yapması uygun. Örneğin, daire testere ile kesilemeyen köşeleri kesmek için bir yapboz kullanabilirsiniz. Daha önce kullanılan dekupaj testeresi teknolojisi, küçük, ince bir bıçağa sahip el testeresiydi. Daha modern olanı, daha sonra kullanılan motorlu testereydi.

Çoğu marangozun alet çantasında bir yapboz bulunur. Bu testereler çeşitli malzemeleri (plastik, metal, ahşap vb.) kesmek için kullanılır ve her malzemenin farklı bir testere bıçağı vardır. Çoğu yapbozun bir hız ayarı vardır. Sert kesim ve yumuşak kesim ayarları vardır ve hızı ayarlayarak kesmek istediğiniz malzemeyi özgürce kesebilirsiniz. Sac metal vb. Kesim sırasında güvenlik önlemi ve uygun kesim için bıçak masa üzerinde gergin tutulmalıdır. Dekupaj testeresinin en etkili işlevi, ince panelleri, dekupaj testere bıçaklarını ve tahtaları kesmektir. Kalıplanmış parçalar. Herhangi bir testerede olduğu gibi, bir dekupaj testeresi kullanırken güvenlik önlemlerini almalısınız. Dekupaj testere fiyatları en uyguna verilen ve en güvenilir ürünleri barındırması sebebi ile Civteccivate adresine göz atabilirsiniz.

- REKLAM -

Burak Erken, Murat Ekşi’nin Listesinden Seçime Giriyor

3 Ekim’de gerçekleştirilecek olan SATSO Organ Seçiminde Beyaz Liste ile 34. Meslek Komitesinden aday olan Murat Ekşi, Sakarya’nın önemli...