Pazartesi, Haziran 5, 2023

MONTESSORİ YATAK NEDİR, NEREDEN SATIN ALINIR?

- REKLAM -
Diğer Haberler

Montessori yöntemi, çocuklara yönelik pek çok alanda, baz alınarak üretim yapılan, çocukların, bireysel becerileri ve ilgi alanlarına hitap edecek şekilde tasarlanmış, bir çeşit eğitim amacı güden özgür bir eğitim alanıdır. Bu yöntem eğitim öncelikli olmak üzere, çocuklara yönelik pek çok alanda tercih edilmektedir. Oyuncaklar, bebek odaları, bebek yatakları gibi pek çok alanda tercih edilen bir yöntemdir ve çocukların gelişimi üzerinde olumlu olarak, oldukça etkindir.

Pek çok ebeveynin, en kıymetli varlıkları olan çocukları için tercih ettikleri, bebeklerin, çocukların gelişiminde önemli rol oynayan bu model ile üretilen ürünlerin başında montessori bebek odaları gelmektedir. Bebeğin gelişiminde önemli bir rol üstlenen bu bebek odası takımı bebeğin gelişimi destekleyen, eğlenirken öğreten ve tüm bu eğitimi kalıcı hale getiren tasarımlardır.

Montessori Yatak Nedir?

Montessori yöntemi baz alınarak üretilen Montessori çocuk odaları,bebek ve çocuk odası takımı modelleri arasında, özellikle bilinçli ebeveynler tarafından en çok tercih edilen ürünlerdendir. Peki bebeğinizin gelişiminde bu denli etkin olan bu özel takımlar ve içeriisnde yer alan montessori yatağı nedir, nasıl özelliklere sahiptir?

Öncelikle montessori yatak bebeğinizin kolay ulaşabileceği, çocuğun uykusu geldiğinde kendi kendine yatağa ulaşıp, uyandığında ise yataktan yine kendisinin çıkıp hatta imkân dahilinde toplayabileceği bir şekilde tasarlanmış yataklardır.

Montessori Yatak Kaç Yaşında Kullanılmaya Başlanmalı, Kaç Yaşına Kadar Kullanılmalı?

Montessori yataklar, 0-6 yaş grubu bebeklerin ebeveynlerinden bağımsız olarak yatağa girip çıkabilecekleri şekilde tasarlanan yataklardır. Altı yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilen ve gerekli eğitimi edinebilmeleri için ideal zaman olarak bilinen altı yaştan sonra da ergenlik aşamasına kadar, çocuğunuzun gelişimi ve eğitiminde, yine bu eğitici oda takımlarından, yataklardan faydalanabilirsiniz.

Bebekleriniz İçin Huzurlu Bir Ortam Sağlayabileceğiniz En Güzel Montessori Yatak Odaları Evgör Mobilya’da

Evgör Mobilya’da bulabileceğiniz, hem kız bebeklere hem erkek bebeklere hitap eden montessori bebek odası takımları, kullanımının rahatlığı, bebekler ve çocuklar için eğlenceğli, eğlenirken öğrenebilecekleri şekilde tasarlanmış yapısı ile oldukça revaçta olan koleksiyonlardır.

Yaklaşık olarak 14 yaşına kadar kullanabilme imkanı da baz alınarak tasarlanan, bebek ve çocukların eğitimleri dikkate alınarak ortaya çıkarılan bu özel ürünler arasından seçim yapmanız, sandığınız kadar kolay olmayacak.

Her Yaş İçin Tercih Edebilirsiniz

Oldukça eğlenceli tasarımları, huzurlu ve mutlu renklerle sunan Evgör Mobilya’nın montessori yatak odası takımlarını seçerken çocuğunuzun yaş aralığı ve kullanacağınız alanın büyüklüğü, seçimlerinizde kolaylayıcı etkenler olabilir.

Yapımında çocukların sağlığı dikkate alınarak tercih edilen hammaddelerle güvenle tercih edebileceğiniz tüm montessori takımlarında, bebekler için zararsız, ipek mat boya tercih edilmiştir.

Kız çocuklarınız için güvenle tercih edebileceğiniz Rüya montessori çocuk odası modelinde yatak ladin ağacından üretilirken, arka pano ve gövde yonga levha, yatağın çatısı ve renkli yerlerinde ise Mdf malzeme kullanılmıştır. Yatak ölçüsü 90×190 olan bu model bebeğinizin uyku sırasında rahat uyuyabileceği bir alan sağlıyor. Dolap ve karyoladan oluşan bu takımda opsiyonel olarak şifonyer, yavru yatak ve daha sonrası için çalışma masasını da tercih edebilirsiniz.

Montessori gökyüzü bebek odası takımı, kullanışlı yapısı ve şık tasarımı ile tercih edebileceğiniz bir başka ürün olmakla beraber, çocukların dikkatini çeken, oldukça tarz bir ürün olarak belirmektdir. Yine çocuklar için oldukça farklı bir tasarım olan Ev ranzalı montesori çocuk odası, konforlu ve eğlenceli bir tasarıma sahip.

Biraz daha ileri bir yaşa hitap eden, karyola ve dolaptan oluşan Venka montessori çocuk odası, şık ve kullanışlı bir tasarım. Bu üründe opsiyonel olarak çalışma masası ve şifonyeri de ekleyebilirsiniz. Ürünün şık tasarımı, okul çağı çocuğunuz için ideal bir seçim olacaktır.

Vakit kaybetmeden Evgör Mobilyayı Ziyaret Edin

Kucağınıza alacağınız anı hyecanla beeklediğiniz, büyütürken her şeyin en güzelini tercih etiğiniz, hayatınızın en özel bireyleri için en güzel yataklar, en konforlu tasarımlar ile Evgör Mobilya, tüm sorularınıza yanıt olan montessori yatak odası takımları ile heyecanlı ebeveynleri mağazalarına bekliyor.

Çocuklarınızın, bebekliğinden tutun da ergenlik dönemine kadar güvenle ve zevkle kulanacağı montessori yatak odası takımları, şık tasarımları, kaliteli ve sağlığa uygun malzemelerle üretimi ile hem ebeveynlerin kaygısını gideriyor hem de konforlu bir kullanım sağlıyor.

Sizler de biricik yavrularınız için en iyisini istiyorsanız Evgör Mobilya’nın harika tasarımları arasından tercih edebileceğiniz montessori bebek ve çocuk odalarını mutlaka incelemelisiniz.

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...