Rengarenk Çiçeklerle Rengarenk Bugün Mutlu Edin!

Diğer Haberler
- REKLAM -

Moraliniz bozuk olduğunda ya da neşelenmek için çiçeklerin gücünden faydalanır mısınız? Taptaze çiçeklerle sevdiklerinizi mutlu etmek için özel günleri beklemenize gerek yok. Onlara renkli bir sürpriz yapmak için de özenle hazırlanan aranjmanları kapılarına kadar gönderebilirsiniz.

Bundan 4 sene önce kurulan ve insanların hayatına mutluluk katan hediye setleri tasarlayan Muhiku, Türkiye’nin en güzel çiçeklerine de ev sahipliği yapıyor. Online dükkanına yeni eklediği Çiçek Gönder sayfasıyla özel günlerin kurtarıcısı haline geliyor. Bu sayfada taptaze çiçek buketlerinin yanı sıra bonsai ağaçlar, saksı çiçekleri, orkideler ve sukulent aranjmanları da yer alıyor.

Tüm dünya insanları olarak zorlu yılları arkamızda bırakmaya çalışıyoruz. Fakat maalesef hastalıklar, psikolojik rahatsızlıklar ve moralsizlikler bu zorlu dönemin birer parçası. Eğer siz de sevdiklerinize biraz olsun moral vermek, geçmiş olsun demek ve desteğinizi hissettirmek isterseniz Muhiku’nun özenle hazırlanan çiçek aranjmanlarını tercih edebilirsiniz.

Sevdiklerinize geçmiş olsun çiçeği olarak saksıda yetişen tillandsiayı gönderebilirsiniz. Saksı çiçekleri uzun ömürlü olduğu için onlara daha fazla moral ve umut verecektir. Ayrıca büyüyen bir bitkiye tanıklık etmek de iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Sukulent de yine geçmiş olsun çiçeği olarak değerlendirebileceğiniz bir alternatif. Çünkü oldukça kolay bakılabiliyor. Çok güneş almayan bir yerde nadiren sulayarak bile sukulentleri canlı tutabilirler.

Özel günlerde ya da içinizden geldiği için çiçek alacaksanız taze buketleri tercih edebilirsiniz. Güzel şeylere bakmak ruhumuzu besler. Bu yüzden şu sıralara canı biraz sıkkın olaran bir dostunuza moral vermesi için renkli bir çiçek buketi seçebilirsiniz. Turuncu, sarı, pembe gibi renkler ona enerji verecek; modunu yükseltecektir.

Yeni işin ilk günü heyecan, stres gibi yoğun duygular barındırır. Bu duyguları rahatlatmak ve sevdiklerinize olan desteğinizi hissettirmek için orkide tercih edebilirsiniz. Tek dallı ve çift dalı orkideler arasında dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Sevdiklerinizin beğenilerini de bu seçimi yaparken göz önünde bulundurabilirsiniz. Orkideler yıl içinde birkaç kez açtığı için sıklıkla tercih ediliyor. Siz de unutulup gitmeyen bir çiçek hediyesi vermek istiyorsanız orkideler tam size göre!

Online Çiçek Siparişi Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hepimizin çiçekçiden sipariş  verme imkanı olmayabiliyor. Bu durumda da imdadımıza online çiçek hizmeti veren dükkanlar koşuyor. Fakat daha önce online çiçek siparişi verdiyseniz hayal kırıklığı yaşamış olabilirsiniz. Bazı firmalarda sipariş ekranındaki çiçekle sevdiklerimize iletilen çiçek çok farklı olabiliyor. Turuncu olarak gördüğümüz taptaze çiçekler karşı tarafa soluk bir pembe renkte, başını eğmiş şekilde ulaşabiliyor. Bu da doğal olarak bizi mahcup ediyor.

Online çiçek siparişi verirken Muhiku gibi işi özenle yapan şirketleri tercih edebilirsiniz. Gerçekten gördüğünüz çiçeği karşı tarafa ilettikleri için sizi utandırmaz. Tüm bitkiler aynı özenle hazırlanır ve işin profesyonelleri tarafından tasarlanır. Bu sayede gönderdiğiniz çiçekler herkesin ilgisini çeker. Solmuş, kararmış, görünenden daha cılız buketlerle daha önce utandırıldıysanız bu şirketleri bir daha tercih etmeyip Muhiku’ya şans verebilirsiniz.

Eğer siz de sıradan buketlerden sıkıldıysanız Muhiku’daki çeşitliliğe göz atabilirsiniz. Türkiye’nin çiçek konusundaki ustaları birbirinden güzel aranjmanlar hazırladığı için estetik olarak herkese hitap eden çiçekler ortaya çıkıyor. Böylelikle hediyeyi gönderdiğiniz kişi sizin gözünüzde ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlıyor!

Taze çiçek buketleri maalesef çok uzun ömürlü olmuyor. Fakat Muhiku’dan verdiğiniz siparişlerde aranjmanın yanına bir de besin ekleniyor. Bu besin bitkinin suyuna konulduğunda 10 gün kadar canlılığını koruyor. Yani sevdikleriniz aranjmanı aldığında düzgün bir şekilde vazoya koyup besini ilave ederlerse uzun süre boyunca aynı güzelliklere doyasıya bakabilirler!

Bitkilerin birer canlı olduğunu unutmamalısınız. Ne kadar kısa mesafeye gönderilirlerse tazeliklerini de o kadar muhafaza edebilirler. Bu yüzden çok uzak yerlere çiçek göndermemeye dikkat edin. Örneğin deposu İstanbul’da olan bir çiçekçiyi tercih ediyorsanız İstanbul’un ilçelerinde yaşayan sevdiklerinize buradan çiçek göndermelisiniz. Saksı bitkileri için çemberi biraz daha genişletebilirsiniz.

Muhiku’yla Hediye Deneyiminizi Bir Üst Seviyeye Taşıyın!

Muhiku, çiçek hizmeti verse de hediyeye bakış açısı bununla da sınırlı kalmıyor. Sitede sevdiklerinize özel günlerinde armağan edebileceğiniz pek çok hediyelik çeşidi yer alıyor. Örneğin yeni işindeki ilk gününde sevdiklerinize orkide yerine ya da yanında bir hediye kutusu da armağan edebilirsiniz.

Sitenin hediye kutusu sayfasında çeşitli filtreler bulunuyor. Bu filtreler sayesinde kolayca seçim yapabilirsiniz. Bütçenize, özel güne, yakınlarınızın ilgi alanlarına göre seçenekleri daraltabilirsiniz. Örneğin erkeğe iş hediyesi olarak filtrelediğinizde içinde defter, kalem, kupa gibi işlevsel ürünler bulunan kutular çıkıyor.

Siz de sevdiklerinize bitkilerin güzelliğinin yanı sıra daha derin bir hediye vermek istiyorsanız Muhiku’yu tercih edebilirsiniz. Hayata değer katan ürünlerle hazırlanan setler hem size hem de onlara benzersiz bir deneyim vadediyor. Kullanışlı ürünlerin yanında sitede baskı hizmeti de başlıyor. Böylelikle sevdiklerinizle ölümsüzleştirdiğiniz en değerli anları hediyenize ilave edebiliyorsunuz. Bu sayede manevi değeri yüksek sürprizler yapabiliyorsunuz.

Hediye deneyimine değer katmak için Muhiku’yu ziyaret edin: https://muhiku.com/

- REKLAM -

Dünya’nın Pek Çok Ülkesinden Vaka Bildirimleri ve Karantina Kararları Geliyor

Uzman Mikrobiyolog, Endişe Yaratan Maymunçiçeği (Monkeypox) Virüsü Hakkında Tüm Merak Edilenleri Yanıtladı. Covid-19’un etkileri yeni azalmaya başlamışken viral salgınların ardı...