Hızlı Okuma

Diğer Haberler
- REKLAM -

Testleri bul kapsamında kişiye yarar sağlayan niteliklerden biridir. Ayrıca hızlı okuma, çeşitli göz egzersizleri ve göze ritim kazandırma, göz algılama kapasitesi, duraklama esnasında gözün okuma alanının genişlemesine dayalı bir eğitim programıdır. Burada çocukların sorulara daha kısa sürede daha dikkatli bir şekilde algılanmasını sağlar. Bütüncül bir şekilde yaklaşıp soruları her yönüyle hızlı ve dikkatli bir şekilde çözümlemesine olanak sağlar. Anlayarak hızlı okuma alışkanlığı çocuğa erken yaşta kazandırılmalı ve çocuğumuzun sağlam bir öğrenme temelinin olmasını istiyorsanız onunla okumayı sevdirmelisiniz ve bu durum ona okumayı sevdirmeyi sağlayacaktır. Eğitim süreci hızla ilerlerken öğrenim hayatında başarı elde etmek için okuma ve öğrenme becerileri oldukça önemlidir. Bu kapsamda 5. sınıf test çöz işlemleri yaparken çocukların hızlı okuma kapasiteleri onları bir adım öne götürecektir.

Hızlı Okuma Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır

Hızlı okuma 2. dünya savaşı sırasında Londra’da bombalar yağarken İngiliz politikacılarının kulelerinde bekleyen gözlemcilerin reaksiyon kabiliyetini artırmak için bir alet geliştirilir ve askerlere bununla talim yapılır. Göz algılama hızı geliştiren bu aletin merceği sayesinde hızla resim ve şekiller gösterilir. İlk başta hiçbir şey algılamayan kişiler zamanla resim ve şekilleri çok daha net bir şekilde anlamaya başlar. Egzersizler ile bu kişilerin görme kabiliyetleri gelişiyor. Verilen eğitimlerle birlikte kişilerinde hızlı okuma kabiliyeti gelişiyor. 8. sınıf Türkçe test kavramında aynı mantıkla ilerlediği zaman kişiye kazandırılan hızlı okuma etkisi onların Türkçe testleri daha başarılı bir şekilde çözmesine olanak sağlayacaktır.

- REKLAM -

‘Çocuklarımız ve gençlerimiz her zaman önceliğimiz olmuştur’

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne...