Pazartesi, Haziran 5, 2023

Gökhan Korkmaz; ‘Fiyatlar artık mantığın dışında bir şekilde artıyor’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında söz alan Gökhan Korkmaz hiçbir artış nedeni olmamasına rağmen üretici tarafından 1 ayda 7 defa zam yapılan ürün var dedi.

SATSO 13. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Gökhan Korkmaz SATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada “Fiyatlar artık mantığın dışında bir şekilde artıyor ve tüm piyasayı derinden etkiliyor. Üretici tarafından 1 ayda 7 defa zam yapılan ürün var ve hiçbir artış nedeni olmamasına rağmen. Artık iş dünyası için kuruşların bile önemi var ve maliyetlerin ciddi anlamda kısılması için girişimler yapılıyor. Bankaların hizmeti olan sanal posların faizleri ve komisyonları çok fazla oldu. İkisi birleştiğinde yüzde 30’ları buluyor. Birçok firma kendi ödeme yönteminizi geliştirmeniz için hizmet veriyorlar ve ben de girişimlerde bulundum. Oda olarak bu bağlamda bir yazılım geliştirilerek ya da kuruluşla anlaşma imzalayarak üyelerimizi rahatlatacak, bütün banka kartlarının içinde olduğu bir yazılım anlaşması imzalamalıyız. Üyelerimizi ciddi anlamda rahatlatacaktır” dedi.

 

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...