Pazartesi, Haziran 5, 2023

‘Geleceğe sağlam altyapı hazırlıyoruz’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ, Adapazarı Güneşler Merkez Mahallesi 5017. Sokak’ta yağmursuyu ve atıksu ağı imalatına başladı. Bu ay içinde tamamlanacak proje ile bölgenin altyapı ağı genişleyecek. Proje bittiğinde 860 bin metrelik atıksu, 305 bin metre metre yağmursuyu hattı hizmete hazır hale gelecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir merkezinde yapılaşmalara bağlı olarak yeni açılan yağmursuyu ve atıksu çalışmaları sürüyor. Adapazarı ilçesi Güneşler Merkez Mahallesi’nde 5017. Sokakta 120 metre atıksu hattı ve 130 metrelik yağmursuyu hattı çalışmalarına başlandı. Şubat ayı içerisinde tamamlanması planlanan hatlar sayesinde Adapazarı ilçesine 860 bin metrelik atıksu, 305 bin metrelik ise yağmursuyu hattı kazandırılmış ve bu çalışmayla bölgenin altyapı ağı genişlemiş olacak.

“Sakarya için çalışıyoruz”

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Şehrin sağlam altyapı ağını genişleterek geleceğe taşıyacak çalışmalara her geçen gün yenisini ekliyoruz. Tamamladığımız çalışmalarla altyapı sorunu olan bölgelerin sorunlarını kalıcı olarak çözüme kavuşturuyoruz. Suyun bir damlasının bile israf olmaması için çalışmalarımızı özenle yürütüyoruz. Sakarya için gündüz-gece demeden çalışıyor, daha sağlam ve sürdürülebilir bir altyapı inşa ediyoruz. Yeni yatırımın bölgeye hayırlı olmasını dileriz. ” ifadeleri kullanıldı.

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...