Perşembe, Eylül 29, 2022
spot_img

Arapça Tercüme

Sakarya
açık
28.2 ° C
28.2 °
28.2 °
29 %
2.7kmh
0 %
Per
32 °
Cum
33 °
Cts
32 °
Paz
35 °
Pts
18 °
Diğer Haberler

Avrupa yazı sistemine kıyasla farklı bir alfabeye sahip olan Arapça dili dünyadaki en eski dillerden bir tanesidir. Sağdan sola doğru yazılan bir dil olması nedeniyle okuyup anlaşılması biraz daha zordur. Yazım şeklinin farklılığı Biçim, sunum ve dokümanlar ile web sayfalarının yapılarını ciddi oranda etkiler. Arapça tercüme yaparken bu sistemi iyi bilmek gerekir.

İslam ve Kuran dili olması nedeniyle Arapça kültürel manada öneme sahiptir. Hitabet açısından güçlü kelimeleri içermesi ve beyan için uygun olması dile ayrı bir ciddiyet kazandırır. Kültürün haricinde turizm ve ekonomi alanlarında da kullanılan Arapça ortalama 320 milyon insanın ana dili iken çok sayıda ülkede resmi dil olarak konuşulur. En çok ilgi gördüğü ülkelere bakıldığında bunlar arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Tunus, Çad, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan, Filistin, Umman, Moritanya, Fas, Libya, Lübnan, Kuveyt, Komorlar, Katar, Ürdün, Yemen, İsrail Irak, Bahreyn ve Cezayir gibi ülkeler yer alır. Tüm ülkelerde Arapça ana dil ya da ikinci bir dil olarak kullanılır.

Profesyonel Arapça Tercüme

En çok konuşulan dillerden biri olan Arapça resmi kurumlarda ve günlük yaşamda aktif durumdadır. Kaynak dil ya da hedef dil olarak Arapça seçilip tercüme yapılacağında çevirinin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösterilmelidir. Müşteri çeviri talebini ilettikten sonra dokümanlar genellikle online olarak çeviri bürosuna gönderilir. Metin yapısal ve anlamsal olarak incelendikten sonra müşteriye fiyat teklifi sunulur. Onay aşamasının ardından tercümeye başlanır.

Tercümeyi yapacak olan tercüman uzmanlık alanına göre seçilir. Her belgede 1000 karakter bir sayfa olarak kabul edilir. Fiyat hesaplaması bu sayıya göre yapılır. Kelimeler doğru hesaplanıp ücret teklifi sunulma süreci genellikle kısadır. Tüm belgeler için ayrı ayrı çeviri planı oluşturulur.

- REKLAM -

Burak Erken, Murat Ekşi’nin Listesinden Seçime Giriyor

3 Ekim’de gerçekleştirilecek olan SATSO Organ Seçiminde Beyaz Liste ile 34. Meslek Komitesinden aday olan Murat Ekşi, Sakarya’nın önemli...