Pazar, Haziran 16, 2024

Başkan Yüce’den önemli uyarı

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, omicron varyantıyla yayılımı hızlanan koronavirüsle ilgili önemli bir uyarı yaptı. Yüce, “Dünyada vaka sayıları yeni varyantla birlikte artıyor. Aşıları ihmal etmeyelim, çevremizde aşı olmayan varsa rica edelim. Kurallara uyalım ve bu virüsten bir an önce kurtulalım. Aksi takdirde seyrin yükseldiği o günlere dönme tehlikemiz var” dedi. Başkan Yüce, salgının getirdiği ekonomik ve psikolojik hasara dikkat çekti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda salgın süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kentimizde ve dünyada omicron varyantıyla birlikte yayılımı hızlanan koronavirüse karşı tedbirlere sarılmaya davet eden Yüce, salgın sürecin ekonomik, psikolojik ve sağlık açısından bıraktığı hasara dikkat çekti. Vatandaşları aşı olmaya ve aşılanmayan yakınlarını uyarmaya devet eden Yüce, “Milletçe tek yürek olup birlikte mücadele edelim” ifadelerini kullandı.

Maske, temizlik ve ciddiyet

Başkan Yüce, salgına karşı alınan tedbirlerde gevşeklik gösterilmemesi gerektiğini belirterek,  “Malumunuz Kovid-19 salgınında omicron ismi verilen yeni bir varyant tespit edildi. Bu varyant Kovid-19’un eski varyantlarından farklılık arz ediyor ve daha sinsi bir yayılım gösteriyor. Bu varyant sebebiyle tüm dünyayla birlikte ülkemizdeki vaka sayıları da artış göstermeye başladı. Her ne kadar yeni bir varyant olsa da salgına karşı alacağımız önlemler değişmedi. Lütfen aşılarımızı ihmal etmeyelim. Hatırlatıcı aşılarımızı olalım. Çevremizde birinci ve ikinci dozu olmamış sevdiklerimiz varsa rica edelim.Sosyal mesafe kurallarını, maske kullanımını ve kişisel temizlik şartlarını sağlama noktasında gevşeklik göstermeyelim.  Hep birlikte mücadele edip bu virüsten biran önce kurtulalım inşallah. Aksi takdirde salgın seyrinin yükseldiği o günlere dönme tehlikemiz var. Bu salgının ağır etkilerini hep birlikte tecrübe ettik ve ediyoruz.” dedi.

“Salgının bıraktığı hasarlar ortada”

Salgının getirdiği olumsuzluklardan örnek veren Yüce,  “Salgının ekonomimize, sağlığımıza ve psikolojimize bıraktığı hasarlar ortada.  Tüm dünyada üretim ve dağıtım organizasyonunda aksaklıklar baş gösterdi. Fahiş fiyatlandırma ve enflasyon giderek yükseldi. Özetle mevcut ekonomik sistemin uygulanabilir olmadığı ortaya çıktı. Meseleyi gören, dışa bağımlı olmayan, kimseden korkmayan hükümetler hemen tedbirlerini aldı ve yeni ekonomik düzen arayışlarına girdi. Hamdolsun Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlığımız ülkemizi üretim temelli bir ekonomik sisteme geçirme kararı aldı. Elbette bu yeni sistemin anlaşılması ve uygulanması sürecinde bazı bocalamalarımız olacaktır. Bu bocalamalar üzerinden de ülkemizin selametini istemeyen bazı kötü niyetliler algı çalışması yapacaktır. Bunlar karşısında milletçe tek yürek olup birlikte mücadele etmeliyiz. Yakın zamanda bu ekonomik sitem değişikliğinin ne denli yararlı ve gerekli olduğunu hep birlikte müşahede edeceğiz” diye konuştu.

- REKLAM -
spot_img