Perşembe, Eylül 29, 2022
spot_img

Yedirenk Uluslararası Öğrenciler ile İş Dünyasını Buluşturuyor

Sakarya
açık
28.2 ° C
28.2 °
28.2 °
29 %
2.7kmh
0 %
Per
32 °
Cum
33 °
Cts
32 °
Paz
35 °
Pts
18 °
Diğer Haberler

SAKARYA – Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği dünyanın dört bir yanından Sakarya’ya öğrenim görmeye gelen öğrencilere yönelik akademik, sosyal, kültürel etkinlikler yapmaya devam ediyor. Zaman zaman işadamları dernekleri ile de bir araya gelen öğrenciler uluslararası ticaret konusunda istişarelerde bulunuyor.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Bünyamin Göl; Misafir öğrencilerin şehrimizde yalnızlık hissetmeden eğitim görmeleri ve şehre katkı sunmaları için çalışmalar yürütüyoruz. Askon Sakarya Şubesi ile görüşerek öğrencilerimizi iş adamlarıyla bir kahvaltıda bir araya getirdik dedi.

Göl; Bire bir görüşmelerin yapıldığı programda öğrencilerle işadamları arasında uluslararası ticaret ile alakalı bilgi paylaşımı yapıldı, sektörler ve öğrencilerin yetenekleri konuşuldu. Uluslararası öğrencilerin ASKON Sakarya Şubesi üyesi sanayi kuruluşlarında ihracat alanında çalışmaları ve staj yapmaları için, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve ASKON Sakarya Şubesi arasında işbirliği projesi başlatıldı şeklinde konuştu.

Uluslararası öğrencilerin ihracata ve ülkemizin kalkınmasına yönelik katkı sağlaması amacıyla geliştirilen projeler kapsamında çok sayıda uluslararası öğrenci Sakarya’daki şirketlerde çalışmaktadır diyen Göl, şehrimizin de misafir öğrencilerin ekonomik ihtiyaçlarına destek olmalarını bekliyoruz dedi.

- REKLAM -

Burak Erken, Murat Ekşi’nin Listesinden Seçime Giriyor

3 Ekim’de gerçekleştirilecek olan SATSO Organ Seçiminde Beyaz Liste ile 34. Meslek Komitesinden aday olan Murat Ekşi, Sakarya’nın önemli...