Sokak Stilinin Vazgeçilmez Parçası Crop Modelleri

Diğer Haberler
- REKLAM -

Ne yani! Kış geldi diye croplara aylarca veda mı edeceğiz? Hayır hayır bu rahatlık ve zarafetten artık kimse kolay kolay vazgeçmez. O yüzden croplari yaz mevsimine ait bir model olmaktan çıkarmalı ve üzerinde biraz oynamalı. O zaman dört mevsim giyilebilir croplarimiz olur. Son iki yıldır rahatlığına şıklığına herkesin alıştığı bu parçayı sanıyoruz ki artık kimse hayatından çıkaramaz.

Oldukça güncel ve çok tercih edilen bir giyim seçeneği olan crop, her mevsim gidilebilecek şekilde tasarlanmalı.  Bu konuda çok iyi olan bir tasarımcı tavsiyesi istenilen ise de gönül rahatlığı ile Berfu Kıran  tavsiye edilebilir. En yeni Sonbahar Kış kreasyonu dâhil olmak üzere tüm güncel kesiyorsunuz bulabileceğiniz Web sitesini incelediğinizde tasarımcının kendi tasarladığı croplara bayılacaksınız.

Crop Modeller ile Modayı Yakalayın

Crop, bir çeşit bustiyer ya da top da denilen neredeyse midenin üst kısmına kadar gelen üst giyim malzemesine denir. Bu parçadan gömlek, bluz, sporcu atleti, pijama takımı üstü fantezi giyim ürün çeşitleri olarak geniş yelpazede tasarım yapan tasarımcılar çoğunlukla kot pantolonların tamamlayıcısı olarak düşündüler bu modeli ve hep yaz mevsimine ait bir parça olarak.

Ancak şimdi durum çok başka. Artık ince askılı crop  modellerinin yani sıra uzun kollu crop modelleri de yaygın kullanılacağı bir döneme geçmiş bulunuyoruz. Kullananların memnun olarak giydiği croplar vazgeçilmez bir hal alınca,  üzerine tasarımcıların daha özgün croplar yapması ihtiyacı ortaya çıktı.

Berfuğ Kıran’ın Tasarımları İle Crop Modelleri

Sokak Stili Croplar 

Bilindiği üzere crop,  bel çevresi, göbek ve karın bölgelerini açıkta bırakan adına top da denilen bu parça ne zaman moda olsa arkasından milyonları koşturmuştur. Tarihi 1900’lere kadar dayanan croplar şimdi yine en trend. Eskiden bu yana rahatlığın simgesi olan kısa crop her zaman çok ses getiren bir model olmuştur. Özellikle kot pantolonların üzerine her çeşit ve modelde croplarin yakışması ile bu parça bir sokak stili ürünü olarak anılmaya başladı.

Hatta kadınlar eski kullanılmayan  bluzları, gömlek çeşitlerini ve t-shirt modellerini de crop yapmak için kullanabiliyordu. Crop modellerinin hepsi, göbek bölgesinin belli bir bölümünü gösteren, açıkta bırakan bir tekstil malzemesidir. Berfuğ Kıran’ın kış koleksiyonunu incelediğinizde, uzun kollu balıkçı yaka cropları görmek için Web sitesini girip en trend modeller hakkında bilgi sahibi olabilir ve kim bilir belki sizin için yaratılmış bir parça da bulabilirsiniz. 

Berfuğ Kıran’ın Tasarımları İle Crop Modelleri

Berfuğ Kıran çok isabetli bir iş yaptı. Balıkçı yaka uzun kollu çok croplar tasarladı. Çok renk çeşidine sahip olan bir ürün değildir. Fix kullanılacak renklerden üretilmiş olan croplar bu kus akılları baştan alacak. Berfug Kıran in kadife saloper tarzı bahçıvan elbiseler ile balıkçı yaka uzun kollu crop lar sektörün yönünü belirliyor.

Crop ya da top diye adlandırdığımız bu ürün mide ile göbek altı gibi bir aranın açık bırakılarak giyilen tişörtlere ve ya bluzlara verilen addır. Daha önce de belirtildiği gibi sokak giyimi deyince ilk akla gelen çok mühim parçalar arasında olan Crop ya da Top modelleri  son zamanlarda sonbahar kış koleksiyonlarında da oldukça fazla kombinlenip önümüze çıkıyor. Giyildiğinde yüksek bel boyfrend gibi de olan sık ya da spor   kıyafetlerle kullanılan bu parçalar bilindiği gibi son zamanlarda en tarz en trendler tekstil malzemeleri arasında ilk sıralarda straplez crop modelleri yer alır. Berfug Kıran  deri elbiseden, kadife elbiseye kadar neredeyse tüm elbiselerin altına kendi tasarımı olan croplarla kombin ederek farklı ve yepyeni tarz ürünler meydana getirdi. Bakılmaya değer koleksiyonu ile sizleri beklemektedir.

- REKLAM -

Öğrendiklerini teknik geziyle pekiştirdiler

SUBÜ Ferizli MYO Grafik Tasarımı Programı öğrencileri, SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ne düzenlenen teknik gezide buluştu. Öğrenciler gezide...