Şehir Hastaneleri İçin Sert Eleştiri

Diğer Haberler
- REKLAM -

DEVA Partisi Sağlık Politika Başkanı Aysun Hatipoğlu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Hüseyin Kaderoğlu, Sakarya’ya gelerek çeşitli STK ziyaretleri, esnaf ziyaretleri ve sağlık alanında faaliyette bulunan dernek ve özel sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

DEVA Partisi Sağlık Politika Başkanı Aysun Hatipoğlu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Hüseyin Kaderoğlu, Sakarya’ya gelerek çeşitli STK ziyaretleri, esnaf ziyaretleri ve sağlık alanında faaliyette bulunan dernek ve özel sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Aysun Hatipoğlu ve Merkez Disiplin Kurulu üyesi Hüseyin Kaderoğlu, Sakarya’ya geldi. İl Teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi alan genel merkez yöneticileri, basın mensuplarıyla da bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR

Basın toplantısının başında konuşan DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, teşkilatlanma çalışmalarında mahalle temsilcileri ve sandık görevlilerini belirleme aşamasına geldiklerini söyledi. Erdoğan, genel merkezin belirlediği eylem planlarını takip ettiklerini ve bunları halka aktarmak için her ay genel merkezden yöneticileri Sakarya’ya davet ettiklerini söyledi.

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Aysun Hatipoğlu da AK Parti hükümetinin sağlık politikalarında yaptığı yanlışları ve kendilerinin çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN SERT ELEŞTİRİ

Aysun Hatipoğlu, Sakarya’da da 1000 yataklı olacak şekilde inşaat çalışmaları başlayan şehir hastaneleriyle ilgili sert eleştirilerde bulundu. Hatipoğlu, çeşitli şehirlerde faaliyete geçen şehir hastanelerinin görüntü olarak güzel olduklarını ancak işleyişleri ve verimlilik açısından yetersiz durumda olduklarını söyledi.

Hatipoğlu, “ Türkiye’deki şehir hastaneleri yapılan illerdeki yatak sayılarında ve hekim sayılarında büyük bir artış yok. Mevcut yönetimin bakış açısına göre, sağlık sektörü bir inşaat projesi diyebiliriz. Şehir hastanelerine çok büyük kaynaklar ayrıldı. Bu kaynaklar hem hekimlerin hem de sağlık çalışanlarının özlük hakları iyileştirilebilirdi ve sağlık alanında verimlilik artabilirdi. Ama devlet bu kaynakları işin otelcilik tarafına yapmayı tercih etti. Dışarıdan bakıldığında kocaman binalar ama insanlar içeride doğru düzgün servis alamadıkları için hastanelerden üzgün ayrılıyorlar. Biz şehir hastanelerinin yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

SALGIN SÜRECİ İYİ YÖNETİLMEDİ

Sağlık Politikaları Başkanı Aysun Hatipoğlu, koronavirüs salgını sürecinin de iyi yönetilemediğini belirterek önce güvenli diyerek sinovac getirildiğini, sonra da bundan vaz geçildiğini belirterek bu konunun aşıda güvensizlik yarattığını söyledi. Hatipoğlu, “Türkiye’ye aşı çok geç geldi. İnsanlar büyük ölçüde aşı olmaktan kaçındı. Baktığımızda aşılama oranımız hala çok düşük halde. Bu anlamda biz parti olarak aşı tereddütünün bir an önce ortadan kaldırılacağı, bilgilendirilmelerin bilimsel zeminde ve halkın anlayacağı dilden yapılması gerektiğini savunuyoruz. Bunun için çok gecikildiğini düşünüyoruz. Özellikle delta varyantına karşı korumasız olan gençlerimizin de acilen ikna edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

DERNEK VE ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ DİNLEDİLER

Sağlık Politikaları Başkanı Aysun Hatipoğlu ve beraberindeki heyet program esnasında Sakarya’da sağlık alanında faaliyet gösteren dernek temsilcileri ve özel sektör paydaşlarıyla Engelsiz Kafe’de bir araya geldiler. Sağlık alanında sıkıntıların özel durumdaki hastalar içinde çok büyük olduğu ve çözüm için birlikte çalışmanın önemini vurguladılar.

- REKLAM -

Sakarya Yerel Kültür Derneği’nden SGC’ye ziyaret

Sakarya Yerel Kültür Derneği, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur’u ziyaret etti.   Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin ve...