Perşembe, Ekim 28, 2021

Serbes ‘Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, yılda iki kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2021 yılı son toplantısını Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında söz alan SATSO 11. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ahmet Serbes ‘Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor’ dedi.

11.Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ahmet Serbes Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında yaptığı konuşmada;“Adapazarı Atatürk ilkokulunun otopark olarak tahsis edilmesi konusunda ciddi çalışmalar yapıldı ve sonuca varıldı. Kimse bir okulun otoparka ticarethaneye dönüşmesini tabii ki de istemez. Ancak hem otopark sorunu, hem de okulun çoğunluğunun taşıma ile geldiğini düşünürsek; okul giriş çıkış saatlerinde yaşanan trafik kaosu nedeniyle çark caddesinin kaybı çok fazla. Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor. Deprem konusunda da deprem kenti gerçeğimizi unutmadan yaşamalıyız. Perakende sektörünün merkezi büyük bir tehlike altında. 1999 depreminde yıkılan bina kadar yine bina yıkılırsa tüm birikimler, çalışmalar biter gider.” dedi.

 

 

İlgili Haberler

- REKLAM -