Perşembe, Eylül 29, 2022
spot_img

Saç Tedavisi, PRP ve Saç Ekimi Bursa

Sakarya
açık
28.2 ° C
28.2 °
28.2 °
29 %
2.7kmh
0 %
Per
32 °
Cum
33 °
Cts
32 °
Paz
35 °
Pts
18 °
Diğer Haberler

Saç dökülmesi çevresel ve genetik faktörlerin etkisiyle görülen genel bir sorundur. Estetik olarak kaygı yaratan bu sorunu tedavi etmek adına saç ekimi yapılıyor. Bu uygulama profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır. Saç ekim tekniklerine hakim, gelişmiş ekipmanlar kullanan, süreci yakından takip eden ve işinde uzman merkezler tercih edilmelidir. Aksi taktirde saç ekimi amacına ulaşamaz. Hatta farklı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırsınız. Saç ekimi dışında dökülmüş saçlarınız için tedavi arayışındaysanız yine Saç PRP Bursa hizmeti için aşağıda sizlere önereceğimiz kliniğin web sitesini veya kendisini ziyaret ederek bu konu hakkında da detaylı ve doğru bilgiye sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için farklı uygulamalar geliştirilmiş olsa da en yaygın kullanılanı FUE yöntemidir. Saçların döküldüğü bölgeye özel tekniklerle saç ekimi yapılır. Ekilen saçlar kişinin kendi saçları olduğu için son derece doğal bir görünüm kazandırılır.

Saç ekimi Bursa için bir klinik arayışındaysanız, sizlere kesinlikle bu işin ehli olan ve Bursa halkının memnuniyetini kazanmış olan Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Özel’in  kliniği DermaClinic.com.tr’yi önermekteyiz!

Punch aleti ile ense bölgesinde bulunan saçlar tek tek çıkarılır ve yine aynı yöntemle kel olan bölgeye ekilir. Uygulama lokal anestezi ile yapıldığı için acı hissi oluşmaz. FUE saç ekim uygulaması uzman bir kadroyla ve hekim kontrolünde yapılır. Ekilen alanın doğal görünümde olması tamamen ekibin tecrübesiyle de doğru orantılıdır.

FUE İle Saç Ekiminin Avantajları

Profesyonel bir ekip ve işinde başarılı bir klinikte uygulanan FUE ile saç ekim yönteminin birçok avantajı vardır. Her şeyden önce uygulama sonrasında % 100’e yakın bir doğal görünüme sahip olursunuz. Kişinin kendi saçı kullanılmadığı için farklı reaksiyonların oluşması önlenmiş olur.

FUE ile saç ekiminin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

  • İyileşme süresi kısadır,
  • İz bırakmaz,
  • Uygulama sırasında ve sonrasında rahatsızlık vermez,
  • Diğer yöntemlere göre daha basittir.

FUE ile saç ekimi yaptıran kişiler günlük yaşamına hemen dönebilir. Uygulama kel olan alana göre 2 ila 6 saat arasında değişiklik göstersede kalıcı çözümler sunduğu için son derece başarılı bir yöntemdir.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç Ekimi yapıldıktan sonraki ilk bir hafta oldukça önemlidir. Mümkün olduğu kadar kirli ve tozlu ortamlarda bulunmamak gerekiyor. İki hafta boyunca saç spreyi ya da jole gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Ekim yapılan bölgede kaşıntı ve kabuklanma olabilir. Bu gayet normaldir ve bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Ekim yapılan kısmı 2 hafta boyunca taramamanız gerekiyor. Ayrıca deniz, havuz ve güneş ışınlarından da korumak önem arz ediyor.

Saç Ekimi Yapılan Yer Ne Zaman İyileşir?

Saç ekimi yapılan yerin iyileşme süreci uygulamayı yapan ekibin profesyonelliğine bağlıdır. Ortalama bir süre vermek gerekirse 2 hafta içerisinde bölgede iyileşme belirtileri gözlenir. Kızarıklık, kabuklanma ve şok dökülme görülür. Ekilen saçların bir kısmı dökülür fakat endişelenmeye gerek yoktur. Kısa bir süre sonra tekrar saçlar çıkmaya başlıyor. 6 ay ile 1 yıl arasında ise tamamen İyileşme sağlanıyor.

- REKLAM -

Burak Erken, Murat Ekşi’nin Listesinden Seçime Giriyor

3 Ekim’de gerçekleştirilecek olan SATSO Organ Seçiminde Beyaz Liste ile 34. Meslek Komitesinden aday olan Murat Ekşi, Sakarya’nın önemli...