Sprinkler Sistemi

Diğer Haberler
- REKLAM -

Etkili yangın söndürme araçlarından birisi sprinkler sistemidir. Üzerinde bulunan su fiskiyeleri sayesinde yangını etkili bir şekilde söndürmeye yarar. Günümüze en yaygın kullanılan yangın söndürme sistemleri arasındadır.

Sisar firması tarafından güvenle satışa sunulan sprinkler sistemleri güvenli bir yaşam alanı sağlıyor. Olası bir yangında yangının kontrol altına alınması sprinkler sistemi tarafından gerçekleştirilir. Yangını seyri ve çıkan duman etkisiz hale gelir. Sisar firmasını tercih ederek güvenli sprinkler sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Sprinkler Sistemi Nasıl Çalışır?

Sprinkler sistemi çoğunlukla borulardan meydana gelir. Borularda yüksek miktarda hava basıncı biriktirilir. Basınçlı hava, yangın esnasında vanaları açacak ve basınçla birlikte suyu dışarıya püskürtecektir. Büyük bir hızla yangına müdahale eden sprinkler sistemi güvenlidir. Yangının kontrol altına alınmasına büyük bir rolü var. Sisar sprinkler sistemlerini tercih ederek yaşam alanınızı daha güvenli bir yer haline dönüştürebilirsiniz.

Sprinkler Sistemleri Kaç Gruba Ayrılır?

Apartmanlarda ve sitelerde kullanılan sprinkler sistemleri 2 farklı türde bulunabilir. İkisinin amacı da temelde yangını en kısa sürede kontrol altına almaktır. Fakat çalışma prensipleri farklıdır.

  • Islak Sprinkler Sistemi
  • Kuru Sprinkler Sistemi

Islak borulu sisteme adından da anlaşılacağı gibi hazırda bekleyen su vardır. Yangın sırasında dışarı püskürtülmek üzere bekler. Islak borulu sprinkler daha hızlı müdahale ettiğinden yaygın olarak kullanılıyor. Kuru borulu sprinkler sistemi amacı ise apartmanı su sızıntısından ve baskınlardan korumak için kullanılır. Tesisatın uç noktadaki borusu basınç ile doludur. Sistemin çalışması ve suyun yangına ulaşması ıslak borulu sisteme göre daha yavaştır.

Sprinkler Sistemi Güvenli Mi?

Sisar tarafından sağlanan tüm yangın söndürme sistemleri üst düzey güvenlik sunar. Üretim aşamasından itibaren onlarca testlerden geçirilerek satışa sunulan sistemler, yangını en iyi şekilde söndürmek üzere tasarlandı. Evinizi veya işyerlerinizi yangından korumanın en güvenli yollarından biri sprinkler sistemleridir.

Sprinkler Sistemi Fiyatları

Sprinkler sistemi günümüz için gerekli bir güvenlik ihtiyacıdır. Bunun farkında olan Sisar firması fiyatlarını olması gerektiği gibi koruyor. Ülkemizde birçok yerde Sisar yangın söndürme sistemleri kullanılıyor. Oldukça güven veren Sisar Mühendislik sitemleri, onlarca testten geçiyor. Fiyatları yüksek tutmayan Sisar.com.tr herkesin yangın söndürme sistemlerine ihtiyaç duyduğunu bilerek hassasiyet gösteriyor. Uygun fiyatlarla yaşam alanınızı güvenceye almak Sisar yangın söndürme sistemleri ile kolay.

Daha detaylı bilgi ve teklif : www.sisar.com.tr

- REKLAM -

Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir Rehberi Hazırlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ailelere Yönelik “Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir” Rehberi Hazırladı.  Rehberde çocukların gelişiminde...