Salı, Ağustos 9, 2022
spot_img

Gebelik Okulu Devam Ediyor

- REKLAM -
Sakarya
açık
32.7 ° C
32.7 °
32.7 °
39 %
4.8kmh
8 %
Sal
33 °
Çar
34 °
Per
31 °
Cum
34 °
Cts
35 °
Diğer Haberler

Özel Medar Hastanesi Sakarya Gebelik Okulu eğitimlerine devam ediyor.

BEBEK DOSTU HASTANE

Bebek dostu hastane olan Özel Medar Hastanesi Sakarya, anneleri bilinçlendirmeye devam ediyor. 4 Kurdan oluşan Gebelik Okulu programı kapsamında annelere Covid 19tedbirleri uygulanarak yüz yüze eğitimler de veriliyor. Özel Medar Hastanesi Sakarya Kadın Doğum uzmanları tarafından doğum öncesi ve sonrası, normal doğumun önemi gibi konularda bilgi verirken Anestezi Uzmanları ise ağrısız normal doğum nedir hakkında bilgilendirmede bulunuyor.

GEBELİK OKULU

Özel Medar Hastanesi Sakarya ebeleri ise doğum sürecine hazırlık, bebeğin çantasında bulunması gerekenleri katılımcı annelere anlatıyor. Anne sütünün önemi ve bebekler de ilk yardım bilgilendirmesini bebek hemşireleri verirken diyetisyenler ise doğum öncesi ve sonrası beslenme nasıl olmalı ile doğru bilinen yanlışlar konusunda detaylı bilgiler veriyor.

BİLGİLER VERİLİYOR

Gebelik Okulu kapsamında ayrıca psikologlarımız tarafından anne ve bebeğin yeni hayata uyumu- lohusa depresyonu, çocuk hastalıkları uzmanları tarafından bebeklerde aşı takvimi ve hangi hallerde hekime başvurması gerektiği ayrıca da fizik tedavi uzmanı da gebelik dönemi egzersizlerinin önemi ve uygulanması hakkında bilgiler veriyor.

- REKLAM -

Serdivan Belediyesi Yol Ağını Güçlendiriyor

Serdivan Belediyesi mahallelerde yaptığı iyileştirme, yeni yol açma ve asfalt çalışmalarıyla şehir içi ulaşımdaki konfor ve imkanları genişletiyor. İlçedeki yol...