Pazartesi, Mart 20, 2023

‘Arsa Üretilmiyor’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısında meclis üyeleri Hasan Çakır ve Emrullah Terzioğlu Sakarya’da sanayi ve konut için arsa üretilmesinin gerektiğini söyledi.

SATSO 14. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Hasan Çakır Temmuz ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada; “Şehrimize baktığımızda çehresi son yıllarda değişti. Büyüdü, uzadı ve sürekli genişledi. Ancak sanayi dediğimizde sadece Dörtyol olarak kaldı. KOBİ’lerin faaliyet alanı maalesef hiç büyütülemedi. Bu konuda sanayi arsası üretilmelidir. Bir sıkışmışlık var, trafik sanayilerin içinde sıkışık gidiyor. Küçük üreticiler dükkanlarına sığamıyor. Bir belediye için önümüzdeki 20-30 seneyi planlamak çok mu zor. Küçük üretici Dörtyol’a gelmek zorunda mı? Sadece sanayi de değil ev yapılacak arazi, arsa bulunmuyor. Müstakil ev yapmak isteyenler için arsa üretilsin. Sanayi arsasının üretilmemesi ülke gelişiminin önüne koyulmuş bir engel. OSB’leri doldurmak için küçük imalatçıları oluşturmak gerekiyor öncelikle” dedi.

“Konut Arsalarında Talep Çok, Arz Yok”

SATSO 28. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Emrullah Terzioğlu konut arsaları ile ilgili yaptığı konuşmada; “Konut arsasının metrekaresi 1500-2000 TL bandından seyrediyor. Konut arsası üretilmeyince ve talep de çoğalınca fiyatlar tavan yapıyor. Yeni planların yapılması gerekiyor. Şehir kurulmadan, şehir plancılar şehri planlar. Ancak ülkemizde yapılanı tamir etme çalışmaları yapılıyor’ dedi.

- REKLAM -

Geleceğin Sakarya’sını genç fikirler inşa edecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi geleceğin Sakarya’sını genç fikirlerle hazırlıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödüllü Genç Katılımlı Proje ve Girişimcilik Atölyesi...