Uğur Akkuş şimdi ne yapacak?

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulunda 351 oy alan Uğur Akkuş’un imza atan delege sayısı ile sayılan oyların tutarsız olması neden ile Sakaryaspor Tüzüğünün 31. Maddesine istinaden sonuçlara itiraz etmesi bekleniyor.

Ne oldu?

Sakaryaspor’un 21 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen genel kuruluda 4 oy farkla başkanlığı kaybeden Uğur Akkuş oyların tekrar sayılmasını istedi. Yapılan sayımda hazirun cetveline imza atan delege sayısı 693, sayılan oy sayısı ise 706 çıktı. Uğur Akkuş durumun tutanak altına alınmasını istedi.

Şimdi ne olacak?

Uğur Akkuş’un imza atan delege sayısı ile oy sayısı arasında 13 fark çıkması üzerine Sakaryaspor Tüzüğünün 31. Maddesinde göre seçim sonuçlarına itiraz etmesi bekleniyor.

Sakaryaspor Tüzüğünün 31. Maddesi ne diyor?

Oyların Tasnif ve Sayımı, Sonuçların İlanı

Madde 31.Oy verme sona erince her sandık kurulu oy kullanan üye sayısını tutanakla tespit eder ve sandıklar açılarak sayım yapılır. Zarf adedi, giriş kartı adetinden fazla çıktığı takdirde, zarfların tümü yeniden sandığa konularak karıştırılır, giriş kartından fazla çıkan zarf adedi kadar zarf, sandıktan çekilerek imha edilir’

Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulunda Uğur Akkuş 351, Cumhur Genç 355 oy aldı.

- REKLAM -

Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir Rehberi Hazırlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ailelere Yönelik “Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir” Rehberi Hazırladı.  Rehberde çocukların gelişiminde...