Duran ve Çelik için teklif verdi

Adapazarı Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay geçtiğimiz günlerde vefat eden Aziz Duran ve Abdullah Çelik’in isimlerinin yaşatılması için uygun görülecek yerlere verilmesini teklif etti. 

CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay yaptığı konuşmada, “Adapazarı’nın en zor dönemlerinde, özellikle de 1999 depreminde Belediye Başkanlığı vazifesini üstlenen Aziz Duran’ın isminin Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan altgeçide verilmesi tavsiyesinde bulunuyorum. Aziz Duran şehrimize önemli hizmetleri olan bir Belediye Başkanımızdı. Yine aynı şekilde bir gazeteci ve eğitmen olan Abdullah Çelik’in isminin uygun görülecek bir yere verilmesi bizleri memnun edecektir” şeklinde konuştu.

AK Partili Meclis Üyesi Necdet Tömekçe ise yaptığı konuşmada, “Aziz Duran isminin meclisimizde konuşulması, CHP Meclis üyemizin de Aziz Bey’le ilgili güzel ifadelerde bulunması, hem partimizi, hem grubumuzu memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeri konusunda takdir değerlendirilecektir.  Abdullah Çelik değerli bir isim, şehrimiz için düşünceleri ve fikirleriyle katkı sunan bir abimizdi. Bu teklif için de teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

- REKLAM -