Sakarya Yenihaber Gazetesi el değiştirdi

Canadalı Medya ve Yayıncılık A.Ş. adına Turan Kalfa’nın imtiyaz sahibi olduğu Sakarya Yenihaber Gazetesi el değiştirdi.

Geçtiğimiz günlerde satışı gündeme gelen Sakarya Yenihaber Gazetesi, bünyesinde Sakarya Yenigün Gazetesini barındıran NEGÜ Gazetecilik Matbaacılık ve Yayıncılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi tarafından satın alındı.

13 Aralık 2004 tarihinde Yaşar Koşunda ve Naci Koşunda’nın ortak oldukları Sakarya Hüner Gazetecilik Ltd. Ştii tarafından yayın hayatına başlayan Sakarya Yenihaber Gazetesi Temmuz 2019’da Canadalı Medya Yayıncılık A.Ş. tarafından satın alınmış, Şubat 2020 tarihinde Sakarya Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sezai Matur ile birlikte Günay Yazıcıoğlu, Şener Sak ve Mustafa Kaya gazeteden istifa ederek ayrılmıştı.

Uzun yıllardır Sakarya basınında görev yapan ve Sakarya Yenihaber Gazetesinin internet sorumlusu olan Kaan Gümüşel, 23 Aralık 2020 tarihi itibari ile gazetenin Genel Yayın Müdürlüğü görevine, Gümüşel’den boşalan İnternet Sorumluluğu görevine ise Azim Çelik getirilmişti.

Gazetenin eski imtiyaz sahibi Turan Kalfa geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kanada’ya geri dönüp çocukları ile beraber olma kararı verdiğini açıklamıştı.

İlgili Haberler

- REKLAM -