Pazartesi, Kasım 29, 2021

Medar Hastanesinde Online Sağlık Hizmeti başladı

 Özel Medar Hastanesi Sakarya, Covid 19 Pandemisi dolayısıyla evde kalan vatandaşlar için Online Sağlık Muayenesi uygulamasına başladı.
 
GÖRÜNTÜLÜ MUAYENE
Covid 19 Pandemisinin tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da devam etmesinden dolayı alınan tedbirler kapsamında, Özel Medar Hastanesi Sakarya’da da Online Muayene dönemi başladı. Salgın kapsamında vatandaşların sosyal teması en az indirgeyip sosyal izolasyonu sağlamaları için “Sağlık Evinizde” diyerek Online Muayene hizmetine başlayan hastane, bu sayede vatandaşların evde kalmalarını ve salgına karşı önlem almayı planladı.

SOSYAL MESAFE
Online Muayene ile vatandaşlar, evlerinden çıkmadan telefonlarından görüntülü olarak uzman hekimlerle görüşebiliyor. Hastaları ile telefondan görüntülü olarak konuşan hekimler, vatandaşların durumları hakkında değerlendirme yaparak gerekli yönlendirmeleri sağlıyorlar. Bu sayede vatandaşlar hem evlerinden çıkmıyor hem de tedavi süreçlerini aksatmamış oluyorlar. Medar Hastanesinin Online Muayene hizmeti hastanenin 444 74 22 numaralı çağrı merkezi üzerinden gerçekleştiriliyor.

UZMAN HEKİMLER İLGİLENİYOR
Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Özel Medar Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekim Op. Dr. Kamil Köse, “Online Muayene ile vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan telefonları üzerinden hekimlerle görüşmesine olanak sağlıyoruz. Amacımız sosyal mesafe ve izolasyona dikkat etmek. Hekimlerimiz görüntülü olarak inceledikleri hastalarına gerekli uyarıları yapıyor. Eğer durumları kötü, yüz yüze tedavi gereken şartlar var ve online konuşma ile tespit edilemeyecek bulgular mevcut ise hekimlerimiz hastalarını gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendiriyor. Bu sayede hem vatandaşlarımız tedavi süreçlerini gerçekleştirmiş hem de Covid 19 Pandemisine karşı alınan tedbirlere daha sıkı bir şekilde uymuş oluyor” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -