İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

COVİT-19 timi destekte bir öncü!

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Birimi önderliğinde Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen Covit-19 farkındalık oluşturma hareketi beğeniyle karşılandı.

Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden kurulan19 kişilik bir ekiple covit-19 önlemlerinden “temizlik-maske-mesafe” kurallarında farkındalık oluşturmayı amaçladılar. Halkımızın salgınla olan mücadelesinde yanında olmak, halkımızı bilgilendirmek, halkımıza yol göstermek adına bu çalışmayı başlattılar. Sağlığımızla ilgili 14 kuralın halkımız tarafından benimsenmesi ve alışkanlık haline dönüşmesini amaçladılar. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Birimininkoordinatörlüğünde AKM’ den sonra bugün de Ozanlar perşembe pazarında halkımıza broşür, maske, dezenfektan, eldiven dağıttılar.

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun BAKIRTAŞ ve Adapazarı Kaymakamı Sayın Yusuf Ziya ÇELİKKAYAmücadeleye katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilerin yanında oldu.

Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA;  zor günlerden geçtiklerini, her zaman olduğu gibi bu zor günlerde de halkımızın yanında olduklarını, salgınla mücadele kapsamında her türlü önlemi aldıklarını, herkes duyarlı bir şekilde hareket ettiğinde çalışmanın başarıyla sonuçlanacağını belirtti. ÇELİKKAYA “Temizlik-maske-mesafe kurallarına dikkat ederek kendimizi, karşımızdakini koruyalım, tedbirli olmayı unutmayalım dedi. ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun BAKIRTAŞ; temizlik-maske-mesafe kavramlarının hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu, 14 kuralı uygulamanın önemini,sancılı bir süreçte olduğumuzu ve daha fazla tedbirli olunması gerektiğini, belirtti.Bakırtaş “Bundan sonraki süreçte 4 farklı noktada daha öğretmen-öğrenci iş birliğiyle yürütülen bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma çalışmasına devam edileceğini, belirterek Adapazarı Kaymakamlığına ve Adapazarı Belediyesine katkılarından, her türlü olanağı sağlamalarından dolayı teşekkür etti.