Cuma, Aralık 3, 2021

‘İsraf yaparak ekonomide seferberlik olmaz’

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Mevcut iktidarın ekonomide sınıfta kaldığını ve adım adım ülkeyi yoksullaştırdığını, tek çarenin Saadet Partisi’nde olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay yaptığı açıklamada “Önce ne yapılacağını tespit ederek, analiz yapmalıyız. Sonra onları tedavi edebilmek için hangi adımları atacağımızı ortaya koymalıyız. Seferberliği, rüşveti, yolsuzluğu ve israfı bitirmek için başlatın. Eğer siz Sarayda günde 10 milyon TL harcarsanız, Nüfusu 30 bin TL olan ilçe belediye başkanı 40 bin TL’lik makam aracına biniyorsa, Kıbrıs’a 6 uçakla gidiyorsanız bu seferberliği millete nasıl anlatacaksınız.”

YOLSUZLUK, RÜŞVET VE İSRAF

Ekonomide sorunları çözmek için zihniyet değişikliğine ihtiyaç olduğunu, ekonomiyi üretime dayalı olarak düzeltmeye kalkmazsanız, düzelmenin mümkün olmadığını işaret eden İl Başkanı Fahrettin Abay, “Tarım, sanayi ve maden gibi alanları kendi öz kaynaklarımızla karşılayacak hale gelmeden olmaz. Hazine tam takır. Sadece kendi paralarını değil, başkanlarının paralarını da bitirdiler. Ülkemizin satılan varlıklarından elde edilen 70 milyar dolara ne oldu? Dış borcumuz AKP zamanında 280 milyar dolardan, 431 milyar dolara çıktı. Bunlar ne oldu? Bugün kaynak için 3 husus şart; Yolsuzluk duracak, israf önlenecek, rüşvete son verilecek. Açım diyen insanların halini anlayın. 96-97 Milli Görüş iktidarını örnek alın.”

İlgili Haberler

- REKLAM -