İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SASKİ Genel Müdürlüğü’ne vekaleten Atilla Turan atandı

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (SASKİ) Atilla Turan vekaleten atandı.

Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Dr. İlyas Demirci’nin görülen lüzum üzerine görevine son verilmesinin ardından Genel Müdür Yardımcısı Atilla Turan Genel Müdür Vekili olarak atandı.

Atilla Turan kimdir? 

1977 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adapazarı’nda, yükseköğrenimini ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1999-2004 yılları arasında Adapazarı Belediyesi’nde, 2004-2007 yılları arasında Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nde mühendis olarak vazife yaptı. 2007-2017 yılları arasında SASKİ Genel Müdürlüğü Planlama Yatırım Dairesi’nde mühendis olarak vazife yaptı. 2017-2018 yıllarında Kırgızistan’da Osh-Batken-Isfana Yol Yenileme Projesi’nde Teknik Ofis Müdürü olarak çalıştı. 2018-2019 yılları arasında ise SASKİ Genel Müdürlüğü Planlama Yatırım Dairesi’nde Projeler Şube Müdürü olarak görev yaptı. 

07 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı görevine getirildi.

2020 yılı Ekim ayında SASKİ Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

2020 yılı Kasım ayında Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne vekaleten atandı.

Atilla Turan, evli ve üç çocuk babasıdır.