SASKİ’yi Mücahit Yıldız temsil edecek

2012 yılında elektrik enerjisi üretim tesisi kurmak, işletmek, kiraya vermek ve üretilen elektirk enerjisinin satışını yapmak üzere kurulan Akım Enerji A.Ş. ve ADASU Enerji A.Ş. şirketlerinin Ekim ayında yapılan yönetim kurulu toplantılarında alınan karar ile Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü adına hareket eden İlyas Demirci’nin görevine son verilerek yerine SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mücahit Yıldız görevlendirildi.

Mücahit Yıldız bundan böyle Akım Enerji A.Ş. ve ADASU Enerji A.Ş.’de, Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) adına hareket edecek.

Mücahit Yıldız Kimdir?

1975 yılı Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Geyve’de, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

1996-2012 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğünde 16 yıl süre ile görev yaptı.

2012 yılında SASKİ Genel Müdürlüğüne naklen tayin oldu. SASKİ Genel Müdürlüğünde sırasıyla Kaçak Su ve Kontrol Şube Müdürlüğü, Tahakkuk Şube Müdürlüğü,  İhale Şube Müdürlüğü, Strateji Planlama Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 

2015-2018 yılları arasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile birlikte Abone İşleri Daire Başkanlığı görevlerini ifa etti.  Bu süre zarfında yeni bir abone yönetim sistemi tasarlanmasında, geliştirilmesinde ve uygulamaya alınmasında proje yöneticisi olarak görev yaptı.

SASKİ Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi ile ilgili Türkiye Belediyeler Birliği, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve diğer Su ve Kanalizasyon İdareleri tarafından ulusal düzeyde düzenlenen, panel, Sempozyum ve çalıştaylarda  “SASKİ Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemleri” ile ilgili kapsamlı sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında Abone İşleri Daire Başkanlığı görevine atanarak bu görevini 2020 yılına kadar sürdürdü.

13 Ocak 2020 tarihinde SASKİ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Yıldız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlgili Haberler

- REKLAM -