‘Milli Eğitim Felç’

Erenler İYİ Parti İlçe Başkanı Şemsettin Duman, okulların açılması ile öğrencilere aldırılan yardımcı kitapları gündeme taşıdı.

Erenler İYİ Parti İlçe Başkanı Şemsettin Duman yaptığı yazılı açıklamada; ‘10 gündür başlattığımız “ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı” kampanyamızı sonlandırdık. Ancak çok acı tablolarla karşılaştık. İnternet üzerinden yapılan eğitimde bazı ailelerde tablet  ve internet talebi oluştu. Düşünün bir baba 2400 TL maaş alacak ilkokula başlayan çocuklara verilen listeye göre, 300 ile  400 TL kirtasıye’ye en az 300 TL tablete  5-6 gb internete 55 TL ödeyecek. Bir de yardımcı kitaplar isteniyor 600-700 TL bunlara ödeyecek.

Yıkılan okullarda 300 TL civarı servise verecek, buna elbise ekleyin 1800 ile 2000 TL.

2400 TL alacak 2000 TL okul başlama masrafı yapacak bu ara ile kira mı ödeyecek? Peynir, zeytin ekmek mi? alacak. Eşine kendine giyim mi alacak? Elektrik, su, doğalgaz mı ödeyecek ya da kömür mü alacak?

Ben eğitimci bir insanım, yardımcı kitap isteyecekseniz. Kitap niye dağıtılıyor basılan kitaplara niçin bedava harcama yapılıp israf yapılıyor. Kitaplar yetersiz ise kitaplar basılmadan önce komisyon tarafından neden doyurucu hale getirilmiyor.

Yoksa gerçekten cahil bir nesil mi yetiştirilmek isteniyor?

Sayın İl Milli Eğitim Müdüremize sesleniyorum lütfen bu yazdığım milli eğitimi ilgilendiren konularda daha aktif olunuz.

Sayın basın mensupları şimdi biz bu yılın temasını ” millet bizi çağırıyor” yaptık. Bu tedbirlerde gösteriyor ki gerçekten millet bizi çağırıyor. O zaman davete icabet etmek SÜNNET tir’ dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -