‘Yenilmeyen yemeklerin, binilmeyen servislerin ücretleri alınmaya çalışılıyor’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı online platformda Meclis Başkan Vekili Necmettin Kırık Başkanlığında meclis üyelerinin çoğunluğunun çevrimiçi katılımı ile gerçekleştirildi.

Video konferans olarak gerçekleştirilen SATSO Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında 21. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Taner Belge Özel okulların KDV indirimine pek riayet edilmediğini ve yenilmeyen yemek ve binilmeyen servis ücretlerinin alınmaya çalışıldığını söyledi.

21. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Taner Belge SATSO Eylül ayı meclis toplantısında, “Özel okullara geçen hafta KDV indirimi geldi ancak şehrimizdeki bazı özel okulların buna pek riayet etmediği duyuluyor. Yenilmeyen yemeklerin, binilmeyen servislerin ücretleri alınmaya çalışılıyor. Velilerimizin bu konuda ciddi sorunları var. Odamız 29. Meslek Komitesinin yardımlarını bekliyoruz” dedi.

Taner Belge’nin yardım talebine cevap veren 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız, “KDV indirimini elbette bütün okullarımız yapmak zorundadır. Eylül döneminde yapılan kayıtların KDV’si yüzde 1 olarak yapılıyor. Bizler kurum olarak yemek ücretlerinin iadesini ve KDV indirimi kuralını harfiyen uyguluyoruz. Komite üyesi arkadaşlarım okullarımız ile görüşecektir. Okullarımız gereğini kademeli olarak yerine getirmek zorundadırlar” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

- REKLAM -