Bayrak uyardı; ‘Ucuz tabletlere dikkat!’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı online platformda Meclis Başkan Vekili Necmettin Kırık Başkanlığında meclis üyelerinin çoğunluğunun çevrimiçi katılımı ile gerçekleştirildi.

Video konferans olarak gerçekleştirilen SATSO Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında 31. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Behlül Bayrak Sakarya’daki internet altyapısı ve ucuz tabletlere dikkat çekti.

SATSO 31. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Behlül Bayrak yaptığı konuşmada, “Sakarya’da internet ve telefon altyapısı çok zayıf durumda ve mağazalarımıza internet bağlatmaya gelen müşterilerimize iyi hizmet veremiyoruz. EBA’nın yoğun olarak kullanıldığı bu günlerde bu sıkıntı daha da fazla çekiliyor.

Son günlerde EBA uyumlu tablet satışlarında ciddi artış var. Ancak geçmiş yıllara ait olan veya merdiven altlarında üretilen ve EBA uyumlu olmayan tabletler şu anda çok ucuz bir şekilde piyasaya yayılmış durumda. Vatandaşlarımız fiyatlarına aldanıp EBA uyumlu olduğuna bakmadan satın alıyorlar ve sorun yaşıyorlar. Bilindik markalardan ve işletmelerden EBA uyumlu tablet almaya dikkat etmeliler. Bizler Sakarya GSM sektörü olarak tüketicilerimizin yanındayız” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -